Bolboroseli de stomac, greata, fara pofta de mancare(+)

18-06-2021
Valentina
Nu este medic/terapeut
Valentina
Buna ziua!

Nici nu stiu de unde sa incep...am avut defapt am o perioada ceva mai grea si eram foarte deprimata si in timpul asta evitam sa mananc ca de obicei in ideea de a slabi ceea ce functiona oarecum ( de la 70 kg la 64 kg ), si usor usor au aparut urmatoarele simptome ( dureri abdominale, fara pofta de mancare, greata, senzatie de voma, dureri vi de stomac, diaree apoasa) Plangeam efectiv de durere, am crezut ( pentru ca am zis ca fac eu pe doctorul) ca am o enterocolita si am luat 5 zile debridat si furazolidon si m-am fortat sa mananc ce am putut de regim, in principiu mai nimic dar cat sa nu fie stomacul gol. dupa 5 zile a fost ok 2 zile dupa care au inceput iar durerile, de data asta mai rele ( stomacul era deranjat in permanenta) si dupa alte 2 zile de chin cand am zis gata ma depaseste m am dus la spital de urgenta. Tin sa mnetionez ca testul covid era negativ, si la prima vedere doctora stiindu ma si stiind ca am mai avut ceva probleme biliare cu ani in urma mi a dat asa( amoxicilina, piafen, rowacol, helides, nospa) m-am mai pus eu pe picioare de la ele nu vreau sa mint nu mai zaceam eram mai bine, si am facut si o ecografie zilele trecute de la care a rezultat : diskinezie biliara, si microlitiaza renala). dar eu am insistat ca ceva e in plus si am intrebat daca sa mai fac ceva analize, doctora a zis ca nu insa i -am spus eu de testul pentru H Pylori si a zis ca n ar strica. De ce am zis de testul de helicobacter? chiar daca am zis ca nu mai fac eu pe doctorul, simt ca nu ma fac bine asa cum trebuie. Mai am 4 zile de piafen si rowacol, si mai iau helides dimineata si cystone pentru rinichi sa mi mai curete putin. Simptomele mele acum sunt : Oboseala( dar parca adorm foarte greu), durere de stomac fluctuanta, adica in prima parte a zilei ma doare, o durere moderata asa si seara chiar sunt destul de ok, scaunul si-a revenit la viata cat de cat dar este de o culoare deschisa as spune un galben si ieri chiar am sesizat o mucoasa, regimul inca il tin adica 0 grasimi- orez, carne fiarta..etc, bolboroseli de stomac, si o senzatie generala de rau asta nu stiu cum o pot explica ca niste furnicaturi in corp. Ce imi sugerati sa merg cat mai repede sa fac testul pentru Helicobacter sau sa astept sa vad ce rezultat are tratamentul dat de doctora? nu mai vreau sa ma dau cu parerea in viata mea, si de aceea postez aici.

Va multumesc!
1 comentarii
0
07-02-2022, ora 22:34
Catalin0000
Nu este medic/terapeut
Catalin0000
Aceleasi simtome le am si eu, imi poti zice daca leai rezolvat ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.