bube rosii la baza limbii si limba alba foarte incarcata

37 comentarii 1 2
0
17-08-2017, ora 22:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate te uiti pe un atlas de anatomie sa vezi..ca acele /////asa zise Bubite, , , sunt Papile gustative normale.
0
24-03-2018, ora 12:48
Adinaandree
Nu este medic/terapeut
Adinaandree
Buna, am si eu aceeasi problema de 4 săptămâni. Ai găsit un medic bun ? Ca si mie imi zic doctorii ca nu am nimic e de la amigdale... pe deasupra mai am si limba umflata... Astept un raspuns. Multumesc !
0
16-06-2018, ora 12:30
meredithh
Nu este medic/terapeut
meredithh
Situația e si mai rea ca in martie. Papilele sunt foarte inflamate si limba încărcată mai ales in spate. Si pe lateralele limbii la.fel.
Am fost acum.o lună la.orl si mi ă scris pe raportul medical hipertrofie limfoida. Are cineva idee ce inseamna?
Ca tratament glicerina si omez.
Investigatii eco ganglionara, raclat si ftibroscopie.
Deja am mai facut toate astea in decursul ultimului an si nu a iesit nimic. Alt medic zicea ceva de amigdalita linguala.
Mai sunteti si altii cu aceste probleme ? Ceva solutii ?
0
17-06-2018, ora 17:35
Dr. Flueraru Valeriu
Dr. Flueraru Valeriu
limba este Oglinda tractului digestiv
INvestigatii erioase la Gastrologie ati facut ??????
0
04-08-2018, ora 10:27
aditza
Nu este medic/terapeut
aditza
buna ziua, am usturimi inabdomen cred ca pe colon si asta dupa o colonoscopie facuta in decembrie si de atunci am si bubite mici roze pe limba, imi frige limba si gatul burta tot, am fost la gastro am facut 2 endoscopii mi au dat trat cu nexium, nu ma ajuta imi frige mereu, va rog mult ce as putea sa mai fac, ma u vazut 7 dr gastro unii m au consultat si au zis ca e de functionalitate si ca s astept sa treaca, e groaznic nu pot minca decat supe si legume fierte, si chiar si asa nu trece, lactate nu maninc numai pot minca fructe crude, asa cum ati spus totul vine de la intestine ma gandesc ca asa cum sunt ulcratiile pe limba pot fi pe tot tubul digestiv, imi este teama ca atat acid poata declansa boli grave, ,.va rog mult cei care ati trecut prin asa ceva s au care stiti un dr dornic sa trateze cauza si nu doar simptome ajutati ma.las si un nr de tel 0728774608
0
25-02-2019, ora 23:03
ioana25ani
Nu este medic/terapeut
ioana25ani
Buna ziua. Ma numesc Ioana, si am o intrebare si sper sa primesc si un raspuns. De ceva vreme simt un nod in gat iar la baza limbi am niste bubite care se imflameaza cand ragai foarte des. Iar seara apare o tuse seaca. Ragaielile apar chiar si dimineata daca beau apa pe stomacul gol fara sa fi mancat ceva. Uneori mai am si cate o stare de greata dimineata din cauza asta.
0
26-02-2019, ora 07:54
Dr. Flueraru Valeriu
Dr. Flueraru Valeriu
raspusnul este acelas care este dat si mai sus
ai nevoir de investigatii la Gastrologie..acolo e problema
ce se intampla pe faringe si limba este rezultatul unui reflux gastro eosfagian in somn..când acidul gastric irita si inflameaza mucoasele
este foar te important regimul alimentar la cina..si exclusa orice rontaiala dupa cina
Adaugă un comentariu / răspuns
37 comentarii 1 2

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.