Limba inflamata de la o masea.

29-05-2019
simona197615
Nu este medic/terapeut
simona197615
Buna seara,

mi s a scos o masea si vreo cateva saptamani, limba mi s a tot lovit la mestecat in maseaua urmatoare...mi-a tot pilit o medicul, rotunjit o asteptand cicatrizarea locui pt o lucrare. Insa limba a suferit lovituri repetate la vorbit, a fost si zgariata de acea masea, in unele zone s a luat si acel puf..intr o parte s a inflamat(umflat) usor si ma doare, ustura, nu tot timpul pe crize, parca si gura, buze. Au trecut deja vreo 10 zile de cand maseaua nu o mai loeveste si ea tot ma sacaie...am dat cand si cand cu propoli cu echinaceea si de vreo 2 zile gluicerina boraxata,
ce sa ii mai fac?

multumesc mult!
1 comentarii
0
30-05-2019, ora 07:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 un consult la chirurgia maxilo-faciala.. pentru a exclude o posibila formatiune tumorala in acel loc
2 apa de gura stomatologica dupa fiecare masa, dupa care se aplica Anaftin spray pe acea zona
3 REGIM foarte stric alimentar fara acidulate, citrice, otet, lamai...s.a care nu permit vindecarea
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.