Buna - jocurile de noroc intr un mare fel nu il mai recunosc s a schimbat

10-02-2019
Vio elena
Nu este medic/terapeut
Vio elena
povestea mea incepe can asa am o fetita de 9 ani din prima casatorie in 2009 plec in anglia impreuna cu fetita si familia mea si ramanem acolo fetita incepe scoala eu imi gasesc un job bine platit si intre timp cunosc un barbat asa cum nu credeam ca mai exista cu mult mult respect intelegere si dragoste pt fetita mea ca asta conta cel mai mult pt mn. lucrurile se intampla intr un mod frumos vine vorbeste cu tatal meu apoi ne mutam impreuna apoi ma cere de sotie.dupa 5 ani de stat acolo luam o pauza si venim acasa aici se strica tot... incepe cu jocurile de noroc intr un mare fel nu il mai recunosc s a schimbat intr un mare fel a pierdut multi bani acolo iar eu l am tot iertat pana cand mi a spus niste cuvinte peste care nu mai pot trece ca si cand eu nu ii sunt alaturi pt ca nu i am dat bani nu mi vine sa cred in ce hal s a transformat bineinteles ca mama lui il sustine fara sa inteleaga ca lui ii face rau si nu mie
2 comentarii
0
12-02-2019, ora 09:14
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Încearcă să-l convingi că are o problemă și e nevoie să meargă la un psiholog clinician cu experiență pentru o evaluare să vadă ce anume l-a dus la dependența de jocurile de noroc. În urma evaluării va urma un program de intervenție personalizat pentru a putea renunța la jocuri.
Dacă nu reușești să-l convingi să-și dorească intervenția, nu poți face nimic, pentru că orice schimbare a persoanei se produce numai dacă persoana își dorește.
0
28-02-2019, ora 09:49
Vio elena
Nu este medic/terapeut
Vio elena
am incercat deja sa i spun sa mearga doar ca nu vrea si nu accepta ajutorul sincer va spun am obosit de aceasta tensiune din partea lui jneori parca simt ca ma lupt cu morile in vant pt ca nu vad nici o schimbare din partea lui desi mi a promis de multe ori ca se va opri in zadar :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Legătura între dependența de substanțe și jocuri de noroc și nevoile de atașament primar
  •