bursita-inflamatie a genunchiului

13-08-2007
talveasca
Nu este medic/terapeut
talveasca
de 2 zile ma doare genunchiul drept si mi se umfla.am luat ains si antialgice si nu am nici un rezultat.numai cu ajutorul ghetii imi tece.problema asta am avut-o si anul trecut in vara(diagnosticul mi l-a pus un dr.reumatolg).in copilarie am suferit de nenumarate ori de amigdalita pultacee.poate fi cauza unui streptococ in organism?
4 comentarii
0
28-10-2007, ora 00:00
ovisan69
Nu este medic/terapeut
ovisan69
buna seara si scuza-ti deranjul.in legatura ca nesuferita bursita si eu am avut si singura scapare este operatia (sa nu crede-ti ca vreau sa va sprei)in 3 zile sunteti pe picioare.- scuza-ti inca odata.seara buna
0
14-10-2008, ora 00:00
izab 70
Nu este medic/terapeut
izab 70
Buna seara.Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns.Tatal meu a fost operat acum doua luni de bursita infectioasa la genunchi, la analize nu i-a mai iesit infectie dar continua sa-i curga un lichid prin zona unde a fost suturat.Stie cineva din ce cauza si cum se poate opri aceasta scurgere?
0
08-06-2016, ora 11:13
ganeamihai
Nu este medic/terapeut
ganeamihai
buna ziua si eu am fost operat de o bursita cu infectie si ma operat mia scos bursa afara si mia curs si mie lichid prin operatie dupa ce mia dat drumul acasa mia spus sa schimb pansamentul la doua zile si sa dau inainte cu betadine cei un dezinfectant dar nu mi se oprise sa iasa afara lichidu asa ca am stat o zi intreaga in pat fara pansament ca sa prinda aer si mi sa inchis singura numa ca eu inca mai am amorteala pe partea dreapta de la genunchi
0
09-06-2016, ora 21:06
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
va rog sa ma scuzati, dar nu am inteles: care este, de fapt, intrebarea D-voastra?
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: