Cancer bucal?

24-01-2018
alabala99
Nu este medic/terapeut
alabala99
Luni am mancat ceva ft fierbinte si de atunci parca "m-am ars". Mi s-a mai intamplat asta dar trecea in 2 ore.. ca orice om am cautat pe google si ma tem sa n-am cancer bucal. Am sa atasez poze cu "problema mea"
http://i68.tinypic.com/16kvtoy.jpg
9 comentarii
0
24-01-2018, ora 15:11
alabala99
Nu este medic/terapeut
alabala99
http://i66.tinypic.com/j9vmdx.png
1
24-01-2018, ora 16:08
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Nu e cazul sa intrati in panica doar pentru faptul ca leziunea se vindeca mai greu de data aceasta.
E posibil sa fie o arsura mai profunda.
Ca sa va linistiti pe deplin mergeti la un control stomatologic.
0
24-01-2018, ora 16:09
alabala99
Nu este medic/terapeut
alabala99
E normal sa am chestia aia alba?
1
24-01-2018, ora 18:56
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Asa cum spuneam mai sus gingia a fost mai tare arsa de aceea e alba.
1
25-01-2018, ora 08:27
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna dimineata,

Asa cum spune si colega mea nu este cazul sa intrati in panica, aveti rabdare cu gingia si in acelasi timp mergeti la un consult de patologie orala ca sa va linistiti, nu recomand un medic stomatolog generalist care poate nu a vazut si tratat atata de des acest timp de afectiune. Pe strada Eforie la dr Tovaru sau dr Ioanina Parlatescu.
Nu este cazul sa numiti "cancer bucal " mesajul dumneavoastra, este mult prea dur si pripit sa ne facem astfel de ganduri.

O zi buna!
0
07-04-2019, ora 18:46
Ion25
Nu este medic/terapeut
Ion25
Bună seara. In urmă cu aproximativ o lună și jumătate, am avut o intervenție chirurgicală de micsorare a luetei și a valului palatin. La trei săptămâni de la operatie, am avut o intervenție chirurgicală de extirpare a unui chist la rinichiul stâng, ocazie cu care am fost intubat. După operatia la rinichi, nu am sesizat disconfort la nivelul gâtului, însă dupa 2 saptamani am început să simt ceva în gât. Uitându-mă am observat o mica pată de culoare rosiatica în partea stângă, precum și cerul gurii galben. Mentionez că am 3 săptămâni de la operatie la rinichi si 6 saptamani de la operatia în gât. Ce sfaturi i-mi dați ?
0
14-04-2019, ora 09:24
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, mergeti la un control la medicul orl-ist sau cine a realizat interventia de '' micsorare a luetei si a valului palatin''.
0
14-04-2019, ora 10:08
Ion25
Nu este medic/terapeut
Ion25
Multumesc frumos, din aceasta cauză m-am adresat pe acest forum, deoarece am o distanță apreciabilă față de clinica unde am suferit intervenția și nu mă pot deplasa în acest moment. Dar o să merg imediat ce o să pot.
0
14-04-2019, ora 23:54
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna seara,
Mai bine aveti o discutie macar si telefonica cu medicul care v-a facut interventia, pana ajungeti acolo.
O seara buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul