candida

25-03-2014
arhi
Nu este medic/terapeut
arhi
Buna ziua,
Am urmat un tratament cu ciprinol, Monural, Urinex si acum am mancarimi anus, ochi, usturimi dupa urinat...ce am sfatuiti sa fac?vamultumesc.
1 comentarii
0
01-04-2014, ora 05:34
donica
Nu este medic/terapeut
donica
ai mancarimi de la medicamentele ce le ai luat astea s efectele secundare. sa renunti la pastile ( antibioticele se iau impreuna cu un medicament special care opreste aparitia mancarimilor asta trebuia sa ti spuna medicul sau farmacistul). poti sa mergi la medic sa ti mai dea cateva medicamente care ti otravesc corpul sau poti incerca sa te tratezi pe cale naturala prin dezintoxicarea corpului, adica sa bei apa naturala si nu de la robinet, renuntare brusca si totala la cafea, alcool si tigari la prea multa carne. propolisul de exemplu este un antibiotic natural daca nu esti alergic la el.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul candidozei vaginale cu iaurt - funcționează?
  • Cum să te ferești de candidoză
  • Chlamydia vs Candida - asemănări și deosebiri
  • Candidoza pe limbă - cum o recunoști și tratezi
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.