Candidoza bucala

19-05-2020
M1ha
Nu este medic/terapeut
M1ha
Buna ziua! de la candidoza bucala poti avea senzatie de nod in gat, respiratie greoaie, insuficienta? Multumesc!
2 comentarii
1
26-05-2020, ora 15:08
Mirili
Nu este medic/terapeut
Mirili
Buna ziua! De doua luni simt ceva in gat, respir greu iar in urma unei endoscopii diagnosticul a fost candidoza esofagiana si gastrita antrala papulo - eroziva. Am intrebat si eu daca acest nod in gat poate fi de la aceasta candidoza, nu mi s-a raspuns prea concret doar ca este posibil! De 4 zile fac tratament cu fluconazol timp de 15 zile! Sper sa mearga acest tratament! Si eu astept o parere pe acest forum! Multumesc si multa sanatate!
0
27-05-2020, ora 17:19
M1ha
Nu este medic/terapeut
M1ha
Bună ziua, eu iau flucovim 150 mg, un extract Aftolizol și o suspensie antimicotica. În plus mai iau ulei esențial de cuișoare, Tea tree și lemon grass și propolis. Sper sa dea rezultate! Zile cu sănătate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.