canin incarnat

12-09-2010
ioanalezeu
Nu este medic/terapeut
ioanalezeu
Buna.am un canin incarnat, adica un canin care nu a iesit niciodata afara si inca este in os :-).inca am dintele meu de lapte care nu mi-a cazut si nu se misca desi am 22 de ani.As vrea sa stiu daca acest canin din os se poate caria vreodata, daca nu are contact cu exteriorul.multumesc frumos.
4 comentarii
0
13-09-2010, ora 00:30
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Nu.
0
13-09-2010, ora 15:25
ioanalezeu
Nu este medic/terapeut
ioanalezeu
nu? adica nu se va caria si nu vor aparea probleme cu el?
0
13-09-2010, ora 17:31
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Nu, nu se va caria.

Probleme pot sa apara daca incepe sa erupa (destul de putin probabil) sau daca pierdeti caninul de lapte. Atunci va trebui sa mergeti la stomatolog pt a rezolva problema estetica.
0
01-08-2011, ora 19:00
andra2497
Nu este medic/terapeut
andra2497
Am 14 ani si am si eu un canin(sus stanga) in gingie, il am de un an si mi-am scos caninul de lapte, care nu se legana, in toamna trecuta, iar dintele din gingie abia acum a strapuns gingia.Ma nelinistete faptul ca e putin indreptat spre maseaua din partea stanga pe care a rotit-o putin.Acum cred ca imi voi pune aparat dentar si as vrea sa stiu daca dintele se va indrepta unde trebe si daca e posibil sa imi afecteze sau sa imi scoata maseaua respectiva ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul