Carbonat de litiu

21-12-2022
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Bună ziua!
As dori sa știu dacă se găsește în țară carbonat de litiu? Știu că în străinătate se găsește.Multumesc!
P.S.As dori sa îmi răspundă un medic daca se poate.
2 comentarii
0
21-12-2022, ora 17:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Din pacate medicii psihiatri nu mai raspund pe acest forum.
Litiu nu se gaseste in Ro. E prea scumpa licenta sa il aduca. L-au scos de pe piata. Puteti comanda prin firma Farma Expres. Le trimiteti reteta si vi-l aduc in termen de 10 zile lucratoare. Sau va faceti rost din strainatate de el. Ungaria, Bulgaria, Turcia, Franta, Spania, Italia.
Dar poate avea efecte secundare. Trebuie sa va verificati la 6 luni inima, tiroida, ficatul, rinichii plus analize de sange.
Mie mi-a distrus articulatiile si am facut sacroileita, o boala foarte handicapanta. Plus alta serie de boli. Noduli pe tiroida, chisturi pe ovare, acnee chistica, diaree cronica. Daca as fi stiu nu as fi luat in veci acest medicament. Altii se simt bine cu el. Eu nu vreau sa mai aud de el. Dar se poate testa, desigur. Vedeti daca va produce vreo boala de nesuportat.
Sanatate multa!
1
21-12-2022, ora 18:02
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Mulțumesc, Clara pt informații!Sănătate multa și ție!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: litiu

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Litiul ar putea opri progresia bolii Alzheimer
  • S-a identificat o legătură între concentrațiile de litiu din creier și depresie
  • Un nou instrument ar putea fi folosit pentru dozarea cu exactitate a litiului, la pacienții cu tulburare bipolară
  • Riscul de demență ar putea fi redus prin utilizarea litiului în mod profilactic
  • Noi descoperiri despre tratamentul tulburării bipolare
  •