Cat influenteaza meclon ovule si nizoral tablete o sarcina?

08-07-2009
alinna74
Nu este medic/terapeut
alinna74
Buna ziua,

Ma confrunt si eu cu o pb, de 10 zile am descoperit ca sunt insarcinata( intarzierea menstrei si teste pozitive), ultima menstruatie am avut;o pe 27 mai, perioada de ovulatie cred undeva pe la 7-10 iunie, pb este ca pe 14 iunie am urmat o saptamna tratament cu nizoral si meclon ovule, avand o ciuperca, mai mult pe 23 iunie am fost la un tratament dentar si am racut o radiografie ( drept mi s-a un sort inclusiv pe burta) cat credeti ca toate din astea afecteaza bebele? Dr mea de fam a zis ca nu afeceteaza, acum va mai intreb si pe voi, la dr ginecolog ma duc abia joi ( adica peste o saptamna), pana atunci voi ce parere aveti?
4 comentarii
0
08-07-2009, ora 19:42
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Stai linistita, bebelusul este protejat, dar in urmatoarele luni de sarcina nu mai ai voie sa faci radiografii.
0
08-07-2009, ora 20:09
alinna74
Nu este medic/terapeut
alinna74
am inteles.Va multumesc . dar referitor la nizoral si meclon ovule?
0
08-07-2009, ora 21:34
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Acestea nu au influenta asupra efectului contraceptiv, care ramane acelasi.
0
08-07-2009, ora 22:33
alinna74
Nu este medic/terapeut
alinna74
Va multumesc, inteleg ca pentru moment nu am de ce sa imi fac griji ptr bebe. Va multumesc ca m-ati linistit, o sa imi informez si medicul ginecolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Riscul de a face un copil cu probleme
  • Însărcinată pe anticoncepționale
  •