Caut prietenii...sufar de schizo afectiva

16-02-2020
Fredddy
Nu este medic/terapeut
Fredddy
Buna seara sunt in cautare de prietenii, sufar de schizo afectiva..am 27 ani, locuiesc in bucuresti as vrea sa cunosc persoane noi... care vreti sa vb cu mine va astept in privat sa ne cunoastem..o seara placuta tuturor
11 comentarii
0
19-02-2020, ora 10:45
Psiholog Chițimuș Cristina
Psihologie, Iași
Psiholog Chițimuș Cristina
Buna ziua,

Diversificati aria dvs. de activități. Faceti-vă un abonament la sala, inscrieti-vă la cursuri in functie de domeniul dvs. de interes (limbi straine, dezvoltare personala, masaj, dans, etc.), mergeți la teatru, la cinema. In astfel de contexte, veti intalni oameni cu care veti putea lega amicitii, prietenii, veti iesi la cafenea, restaurant, club. Urmați si sedinte de consiliere psihologică. Va vor ajuta sa aveti relatii sănătoase și echilibrate si sa va înțelegeți si gestiona mai bine problemele emotionale.
0
24-02-2020, ora 12:33
epona
Nu este medic/terapeut
epona
In Bucuresti, Cluj mai sunt asociatii, fundatii care se ocupa de activitati de socailizare, de reinsertie profesionala, psihoterapie de grup. In privat nu stiu daca va permiteti psihoterapie, nu toata lumea cu acest diagnostic, care e posibil sa aiba o indemnizatie de handicap si/ sau o pensie de boala are resurse financiare pentru asa ceva. Daca va permiteti si va permite si tratamentul cautati un club de dans, sala de sport. Mult succes!
1
24-02-2020, ora 17:11
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Exact de dans ii arde unui om cu shizo-afectiva.
1
25-02-2020, ora 08:20
epona
Nu este medic/terapeut
epona
Persoana in cauza cauta prieteni. Eu am dat o sugestie. In asemenea context iti poti face prieteni noi. Si chiar daca ai o afectiune, trebuie sa tragi de tine pentru a iesi in lume.
2
22-06-2020, ora 20:14
Adriana Nechita
Nu este medic/terapeut
Adriana Nechita
Și eu sufăr de tulburare schizotipală.Am boala de nouă ani și până anul acesta am ținut ascuns din cauza stigmatizării.Lucrez sunt singură cu un copil dar cu tratament pot să o țin sub control.Dacă cunoști boala și ai norocul de un medic bun care te sfătuiește cum să-ți ajustezi tratamentul poți duce o viață normală. Odată aflată boala în societate după stigmatizare în cazul meu a apărut discreditarea la muncă.Mi s-au luat din sarcini și predate altor persoane pe motivul că ne ocupăm "noi".Bucuroși le-om duce toate!
1
22-06-2020, ora 20:38
Fredddy
Nu este medic/terapeut
Fredddy
Nu vrei sa ne cunoastem?mi.ar face mare placere sa vb...
0
22-06-2020, ora 22:06
Adriana Nechita
Nu este medic/terapeut
Adriana Nechita
Sigur că da
0
22-06-2020, ora 23:18
Fredddy
Nu este medic/terapeut
Fredddy
Lasami o modalitate de a te contacta
3
23-06-2020, ora 20:56
Adriana Nechita
Nu este medic/terapeut
Adriana Nechita
Pe fb sunt Adriana Nechita din Baia Mare nu am poza de profil dar pe contul meu sunt cu o fetiță.În ultima poză sunt cu bluză roșie pantaloni negri și cu fetița.
2
20-08-2020, ora 12:31
Adriana Nechita
Nu este medic/terapeut
Adriana Nechita
Bună Fredddy!Ce mai faci?
1
07-12-2020, ora 19:06
kentucky
Nu este medic/terapeut
kentucky
Salut! Lasa mi o adresa prin care putem vorbi. In privat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exercițiile de aerobic ar putea ajuta persoanele cu schizofrenie
  • Frații persoanelor cu schizofrenie au un risc mai mare pentru același diagnostic
  • Schizofrenia
  • Mutațiile genetice care cresc riscul de schizofrenie
  • Tehnica neurologică ce îmbunătățește performanțele cognitive
  • Vitaminele din complexul B luate împreună cu tratamentul reduc simptomele schizofreniei
  • Primul test fiziologic pentru depresie și schizofrenie
  •