Ce parere aveti despre Phenibut ?

02-09-2020
Cristi1999
Nu este medic/terapeut
Cristi1999
Buna ziua! Rog un psihiatru sa mi spuna ce parere are despre phenibut si daca sunt suplimentele sigure
Cele cu GABA chiar nu functioneaza, se stie ca acidul nu trece de bariera protectoare a creierului
Ma gandesc ca phenibut ajunge in creier
Stiu ca are si reactii adverse, dar nu cred ca este toxic daca nu se face supradozaj
Totusi as vrea sa stiu o sursa sigura, un producator caci suplimente sunt multe si imi este teama sa nu fie false
1 comentarii
0
03-09-2020, ora 14:36
Steve.the.great
Nu este medic/terapeut
Steve.the.great
Phenibut-ul este un anxiolitic incipient, mai slabut ( dar mult mai scump), il iau sportivii ca supliment pt un somn mai bun, ca sa nu apeleze la psihiatri, retete si medicamente consacrate ! Daca ai acces la anxiar sau altele din clasa asta n-are rost sa dai 100 de lei pe un supliment mai slab !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul