ceva reumatologic?

07-03-2010
claire123
Nu este medic/terapeut
claire123
Acum 2 saptamani am facut febra pana la 38, 5 (vreo 6 zile), am fost la spital mi-au facut analize, mi-a iesit TGO TGP VSH foarte mari, am fost suspecta de hepatita, mi-am facut testele pt hepatita, toate au iesit negative, am facut o ecografie abdominala totul este normal.
Acum 2 zile sa schimbat vremea din nou si au inceput durerile de genunchi (in special stangul care sa innorist putin, dar nu sa umflat), coate, pe jos pe la glezna + niste pete rozalii iesite pe coapse si aproape de zona rinichilor care apar si dispar de la o zi la alta(am luat silimarina, ieri am intrerupt-o si nu mi-au mai aparut, nu stiu daca am facut alergie la ea sau a fost doar coincidenta)
De o saptamana tin un regim, nu mananc sare, grasimi, dulciuri, prajeli... macar mai elimin toxinele.

Ideea e ca ma dor picioarele in continuare, mai ales zona genunchilor si a coapselor, durerea e suportabila, si dispare usor cand fac miscare. Factorul reumatoid si anticorpii antinucleari au iesit negativi.
4 comentarii
0
07-03-2010, ora 16:46
claire123
Nu este medic/terapeut
claire123
am uitat sa mentionez ca aslo a iesit 200, PCR negativ si fibrinogenul 700 :(
0
07-03-2010, ora 17:33
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Alegzandra, parerea mea este ca ar tb sa consulti un gastroenterolog pt ca valorile transaminazelor sint mari si apoi un reumatolog.Regimul tb tinut pe perioada indelungata.
0
07-03-2010, ora 17:41
claire123
Nu este medic/terapeut
claire123
oare? nu ma balonez, nu ma doare stomacul, nu am greturi.. si spre rusinea mea nu stiu cu se ocupa de fapt un gastroenterolog..
0
07-03-2010, ora 20:55
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
...de aparatul digestiv
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de durere de genunchi în diferite afecțiuni ale genunchilor
  • Rolul plantelor aromatice și al condimentelor în tratamentul bolilor reumatice
  •