Cipralex

18-12-2017
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
Buna ziua!Am fost la doamna doctor psihiatru la care ma duc la control iar eu am urmat mai mult timp paroxetin dar dupa control mi s-a spus sa incep cu alt medicament si anume cu cipralexul pe care il iau din 15 noiembrie dar vroiam sa va intreb ce se intampla cu mine pentru ca ma gandesc ca o fi de la medicament am insomnie nu pot adormi mai deloc si ma doare mai tot timpul stomacul si ma simt molesit.Sa fie oare de la noul medicament ea acum mi-a mai prescris si zolpidem spunandui eu acum la controlul din decembrie ca am insomnii desi nu il luasem decat de vreo 4 saptamani cipralexul eu avand controlul ultima oare pe 15 decembrie.Multumesc
2 comentarii
0
18-12-2017, ora 10:01
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună dimineața!
Vorbește cu medicul psihiatru despre orice reacție nouă pe care o simți, pentru că sunt medicamente care crează anumite stări la început, dar pe urmă încep să-și facă efectul, dar în același timp unele nu le poți suporta și se înlocuiesc cu altele.
0
19-12-2017, ora 11:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Durerea de stomac poate fi de la Cipralex. Daca mai continua, roaga doctora sa ti-l schimbe.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: