Completare 1 tratament insomnie

16-01-2011
Buzz66
Nu este medic/terapeut
Buzz66
Am uita ceva. Oboseala cand nu pot sa dorm se manifesta in special la nivel de ochi si nari(nas). Parca curge si uneori parca am o senzatia de usoara amortire. Uneori am un gust in gura de oboseala.Daca reusesc sa dorm cat de cat, seara intervine oboseala. Dupa orele de servici unde sunt obligat sa lucrez cu calculatorul, acasa nu mai pot face nimic si uneori nu ma pot uita nici la televizor.
6 comentarii
0
16-01-2011, ora 23:53
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
presupun ca dumneata mai ai o problema de perceptie a realitatii, din care cauza consideri oportun sa deschizi 5 topicuri in cateva zile despre aceeasi chestie, intr-unu multumesti, in altu explici nu stiu ce frectii retarde.

Pune o poza cu matale, sa demonstrezi ca chiar existi cu adevarat.

Ce-i drept nici io nu am ce face, daca ies afara, frigul imi face rau. mai bine o ard in comentarii imbecile cu zgubiliticii in spatiul "virtual".
0
24-01-2011, ora 08:39
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună dimineaţa!

Buzz66, veţi primi un răspuns în următorul topic:
http://forum.romedic.ro/prod/Completare_2_tratament_insomnie_pt._d-nul_Nick_051259.html
_
Motivul? Aţi deschis multe topicuri pentru aceeaşi problemă medicală, iar eu am ales unul în care să vă ofer un răspuns optim.
Ar fi fost perfect dacă aţi fi deschis doar un topic, în el putând să postaţi şi răspunsurile la întrebările mele, printre altele, dar dacă dv. aţi dorit acest mod de interacţiune, mă conformez :)
_
Numai bine!
0
24-01-2011, ora 08:45
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimate dle Germont, vă rog frumos...
Totuşi, am pretenţii de la dv., de vreme ce sunteţi o persoană educată. Nu mai jigniţi oamenii de pe acest forum! (acţiunea de a înceta să mai jigniţi vă va optimiza activitatea de pe acest forum, în mod favorabil, deci...).
_
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Cu tot respectul,
Mr. Nick
0
27-02-2011, ora 23:18
ramonald40
Nu este medic/terapeut
ramonald40
Buna seara Dle Nick, v-am scris una mail in care va relatam despre problema mea,
Mama mea sufera de Depresie de 4 ani mergand la diversi medici, cu tratamente variate -bromazepam, nitrazepam, depakin.
medicamente care nu au facut decat sa agraveze starea mamei mele.
Navigand in internet m-am abatut in acest site unde am ramas placut surprinsa sa citesc informatiile pe care le dati d-voastra in legatura cu serotonina.
Sper ca raspunsul sa fie foatre favorabil.
Va multumes pentru raspunsul la mia mail, dar vreau sa va precizez ca ma descurc mai greu cu engleza.
Va pot raspunde in Italiana, tinand cont ca traiesc in Elvezia.

Ps
IN e-mailul trimis am rugat daca se poate un nr de telefon unde sa iau legatura direct cu d-voastra.
Pentru mine este un mod mai usor de a simplifaca lucrurile.

Va multumesc

Multumesc acestui Forum ca mi-a dat posibilitatea sa va cunosc, si sper ca indicatiile d-voastra sa-mi fie de folos.

Cu respect
Ramona D
0
07-03-2011, ora 08:01
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Stimată dnă Ramonald40,

Vă mulţumesc pentru e-mail-ul pe care mi l-aţi expediat. Vă asigur că veţi primi un răspuns la el, în decursul a unui interval de timp variabil. Primesc foarte multe e-mail-uri, tocmai de aceea nu pot răspunde prompt fiecărei persoane în parte, că ar trebui să stau non-stop în faţa computerului. Vă voi răspunde, dar vă rog să mai aveţi puţină răbdare (am de răspuns şi la e-mail-uri pe care le-am primit în luna august a anului 2010!).
În momentul în care mi-aţi expediat e-mail-ul dv., cu siguranţă aţi primit şi e-mail-ul automat livrat de portalul Yahoo. Acel e-mail a fost redactat de către mine în momentul activării unei opţiuni, el livrându-se în mod automat tuturor persoanelor care îmi expediază cel puţin un e-mail, în limba română şi limba engleză, ca dovadă a recepţionării propriului lor e-mail.
E-mail-ul meu există!
Dacă doriţi să postaţi întrebările dv. referitoare la depresie, pe acest forum, vă rog să accesaţi secţiunea denumită Tulburări psihice: http://forum.romedic.ro/sub_cat/Tulburari_psihice_0116.html
_

Mulţumesc pentru înţelegere!
Vă voi răspunde în limba română :)
0
07-03-2011, ora 08:02
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Post Scriptum - Nu doriţi să-mi oferiţi mai multe detalii cu privire la starea de sănătate a mamei dv., ca de altfel şi cu privire la medicaţia primită, în cadrul acestui topic?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul