Consiliere psihologică gratuită / compensată în Bucureşti

10-04-2018
ClaudiuCerna
Nu este medic/terapeut
ClaudiuCerna
Bună ziua,
Numele meu este Claudiu, am 23 de ani şi nu sunt angajat şi nici student. Atribui acest lucru problemelor mele de anxietate şi depresie (şi alte câteva probleme pe care le voi discuta cu un psihoterapeut) şi caut să urmez un program de psihoterapie cognitiv comportamentală. Am urmat unul timp de 2 luni anul trecut şi situaţia mea se îmbunătăţise considerabil, dar am fost nevoit să renunţ şi am alunecat din nou într-un cerc al depresiei şi anxietăţii.

Caut o fundaţie/psiholog care oferă şedinţe gratuite sau compensate, situaţia mea financiară nu este prea bună, ne având sprijinul părinţilor, iar scopul psihoterapiei pentru mine este acela de a-mi găsi un loc de muncă. Am ceva bănuţi puşi deoparte care să acopere câteva şedinţe la preţ întreg, dar îmi este frică ca după terminarea acelor şedinţe voi înceta să mai merg la consultaţii.

Mulţumesc şi o zi minunată.
3 comentarii
2
10-04-2018, ora 19:59
Psiholog Croitoru Marinela
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Croitoru Marinela
Buna seara,

Va pot ajuta. Ma puteti contacta oricand la tel ------*

Toate cele bune!

(*modificat de admin)
0
12-01-2019, ora 19:22
Virginia-
Nu este medic/terapeut
Virginia-
Dna doctor am si eu nevoie de consiliere cum va pot contacta.
0
12-01-2019, ora 22:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Apasati numele doamnei psiholog si la informatii va apare numarul de telefon pentru programari.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul