Contact sexual

07-03-2021
Amari
Nu este medic/terapeut
Amari
Am avut primul contact sexual recent și a doua oară când am făcut m-a durut foarte rău. Prima data nu m-a durut dar a doua oară a durut si nu știu de ce. Ce ar trebui sa fac? Partea proasta este că a început să îmi fie frica și nu mai vreau și nu știu ce să fac. Ar trebui sa fac o vizita la ginecolog?
3 comentarii
0
07-03-2021, ora 20:10
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
E normal sa te doara daca nu aveti un preludiu si o lubrefiere foarte buna.
2
07-03-2021, ora 20:40
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
E bine să mergeți la ginecolog si sa primiti informații dintr- o sursă autorizată.
0
17-03-2021, ora 23:13
shadowshadow
Nu este medic/terapeut
shadowshadow
Esti la inceput, trebuie sa te cunosti, nu esti relaxata, nu esti lubrifiata/excitata, poate nu pe deplin hotarata, poate exista si o incompatibilitate intre voi...trebuie sa te "investighezi". Depinde si de partener, trebuie sa fie maxim de tandru o perioada si nu numai, vaginul nu se lubrifiaza instant, poate trebuie ajutat cu un lubrifiant artificial etc.
Succes si sa nu te ingrijorezi, cu timpul va fi mai bine, totul se invata, atentie la boli si sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: