contact sexual imediat dupa ciclu

02-03-2009
belar
Nu este medic/terapeut
belar
Am avut contact sexual neprotejat in timpul ciclului ( cam ultima zi), exista riscul sa raman insarcinata?Va rog dati-mi un raspuns!
6 comentarii
0
02-03-2009, ora 13:52
Roxyca
Nu este medic/terapeut
Roxyca
Da este posibil sa ramai, asteapta cel putin 2 saptamani si fa-ti un test de sarcina!Numai bine
0
31-03-2009, ora 22:16
nicolla_75
Nu este medic/terapeut
nicolla_75
garantat nu ai cum sa ramai, nu dispera.ovulatia are loc abia in a 10-a zi a ciclului, asa ca nu ai cum sa fi.si nu te sfatuec sa faci un test dupa 2 sapt cum zice roxyca pt ca te-ar insela asa repede, testul se face dupa ce iti intarzie menstra.
0
25-03-2010, ora 23:08
alina_undercover
Nu este medic/terapeut
alina_undercover
SEXUL in timpul menstruatiei este cumva o problema pentru organism? poti ramane insarcinata dc nu te protejezi?
va multumesc anticipat
0
01-08-2011, ora 14:19
bella13
Nu este medic/terapeut
bella13
as avea si eu o intrebare, am facut si noi sex neprotejat, si a ejaculat in vagin, eram in a 4a zii de menstruatie, si am ciclu regulat, la 28 de zile si tine cam 4-5 zile menstruatia...in ziua a 5a, am avut doar niste picaturi maronii, ca de obicei, doar ca in plus si o durere sub burta.deci am motive de ingrijorare?va multumesc.
0
25-08-2011, ora 19:26
Adina89
Nu este medic/terapeut
Adina89
belar..nu ai cum sa ramai..mai citeste pe net sa vezi..dar daca ai ciclu regulat nu ai cum sa ramai...si daca nu ai cand o faci pe ciclu tot nu se poate, fi linistita.
0
25-08-2011, ora 19:30
Adina89
Nu este medic/terapeut
Adina89
bella...nu te ingrijora..daca ai ciclu regulat pana la a 7 zi poti sa faci neprotejat.si al meu e regulat si 5 zile fac neprotejat si e totul in regula, 7 zile dupa si 7 inainte se poate doar daca e ciclul regulat, si sa mai fi si mai sigura scrie pe google calculator de fetilitate si iti faci sa vezi and esti fertila si sti a atunci sa ai grija...
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când încetează femeile să mai aibă menstruație?
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Sexul la vârsta menopauzei
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.