Probleme cu erectia

24-05-2023
asdsebi
Nu este medic/terapeut
asdsebi
Buna ziua, o sa va fac o scurta descriere a problemei mele pe care o am cu erectia.

Mentionez ca am 25 de ani, nu beau, nu fumez, nu ma droghez sau alte lucruri de genul.

Am varicocel la testicolul stang, este ereditar din familie, tatal meu si bunicul meu au si ei. Stiam de acest lucru de cand l-am descoperit, pe la varsta de 18-19 ani dar nu mi-a afectat viata sexuala sau erectia sau sa am probleme sa ma doara.

Revenind la problema, totul a inceput din senin ca sa zic asa.. am observat ca nu mai am erectie dimineata.. sau aveam de 2-3 ori in 7 zile.. am zis ca este de la oboseala.. dar nu era asa. Dupa, am observat ca si libidoul imi scazuse(nu stiu daca asa se numeste si la barbati dar intelegeti voi) adica efectiv nu mai aveam chef de sex dar deloc… lucru care inainte nu se intampla.. si toate astea fara sa ma doara ceva… si mai suspect? Toate au culminat cu momentul cand am avut contact sexual iar penisul meu ajungea maxim pana la o faza de semi erectie iar dupa murea efectiv imediat..

Am mers la urolog, mi-a vazut varicocelul si m-a trimis sa fac o spermograma.. lucru si facut.. rezultatele au iesit foarte slabe, undeva la 9mil in proba.. foarte putin…

Am mers inapoi la urolog, mi-a dat ceva pastile pentru varicocel(mi-a spus ca nu o sa ma ajute prea mult dar mna..) si ceva pentru erectie.
Am urmat acest tratament timp de 3 luni de zile, erectia s-a mai imbunatatit putin dar nu cum era inainte… am mers dupa cele 3 luni cu alta spermograma la urolog iar rezultatele erau de 38.4mil, era foarte bine acum.. iar intrebarea mea a fost, ok ce facem in continuare? Iar doctorul mi-a recomandat sa iau aceste pastile cu pauze, o luna da, 2-3 nu si tot asa. Cam asta a fost in mare recomandarea.

Lucru pe care nu am cum sa il accept.

Ce imi recomandati sa fac?
8 comentarii
1
24-05-2023, ora 20:42
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Mai consulta un al alt urolog ori sexolog.
1
25-05-2023, ora 16:56
asdsebi
Nu este medic/terapeut
asdsebi
Cel mai probabil asta o sa fac. Mai astept si alte pareri !
0
25-05-2023, ora 19:10
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Urologie, Chişinău, Republica Moldova
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Fiindcă încă sunteți în perioada de excese sexuale, 18-25 ani, ar fi bine sa investigați fonul hormonal și glanda tiroida ; as r putea fi vb despre un Hipogonadism secundar...
Iar dacă clarificați acest lucru și ulterior faceți o ecografie a aparatului urogenital - împreună cu medicul urolog- androlog ați putea rezolva problema, tratînd cauza !!!
Succese și multă sănătate !
0
25-05-2023, ora 21:37
asdsebi
Nu este medic/terapeut
asdsebi
Mulțumesc mult pentru aceste informații, așa o să fac !
0
26-05-2023, ora 17:15
asdsebi
Nu este medic/terapeut
asdsebi
Bună ziua domnule doctor, am fost astăzi și am făcut analize pentru tiroidă iar rezultatele sunt acestea:

TSH - 5.27
FT4- 17
Anti-TPO: <9

Din câte văd, TSH-ul este mare, să fie asta problema?

Urmează zilele viitoare să merg și pentru eco.
1
27-05-2023, ora 19:01
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Așteptați să vedeți toate rezultatele și veți decide împreună cu medicul ce veți urma. Important e să cunoașteți adevăratele cauze ca să puteți rezolva problema.
0
15-06-2023, ora 17:29
asdsebi
Nu este medic/terapeut
asdsebi
Am făcut și eco iar doamna doctor mi-a recomandat să iau procor t timp de 3 luni, o pastilă pe zi iar după refac analizele.

Momentan aceleași simptome, libidou scăzut, erectie matinală aproape deloc.
0
05-07-2023, ora 13:30
Echilibru
Nu este medic/terapeut
Echilibru
Daca te masturbezi prea des, renunta la acest obicei. Scrie NoFap pe youtube.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: