Eractie slaba sau deloc | Forumul Medical ROmedic

Eractie slaba sau deloc

10-12-2021
Bius
Nu este medic/terapeut
Bius
Bună ziua. O problemă destul de delicată dacă pot spune așa...am vârsta de 23 de ani, sufăr de hipertensiune arteriala de mai bine de 3 ani desigur am tratament...cum să încep. Acum două seri am încercat cam circa 20 de minute să obțin o erecție pentru a mă putea masturba...într-un final am reușit să am eractia dar nu cea dorită, penisul nu era la capacitate maximă și am ejaculat cam în cică 30 de secunde...ceea ce nu mi s-a mai întâmplat până acum...aseară am încercat din nou să mă masturbez dar de data asta nu am reușit chiar deloc, orice incercam să fac mă lăsa rece, la un moment mi s-a sculat dar era moale și n-am reușit să ajung la masturbare. Dimineața acum la fel fără niciun rezultat. Până acum nu am avut nicio problemă de genul. Cum am zis am 23 de ani, de fumat dacă fumez rar alcool nu consum deloc cafea beau doar una pe zi sucuri nu consum, mănânc sănătos. Nu știu care ar fi problema...recent am trecut printr-o depresie care nici eu nu știu dacă s-a tratat sau nu. Dar ceea ce mă macină e ca sunt șanse să ajung impotent la vârsta asta ? Dacă as încerca cu o parteneră să fac sex aș păți la fel. Repet, doar când am încercat să mă masturbez nu am reușit să am eractia dorită...
5 comentarii
0
10-12-2021, ora 21:58
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara

1) Exista o cauza clara a hipertensiunii arteriale? Este neobisnuita la varsta de 23 ani
2) Tratamentul hipertensiunii arteriale induce tulburarile de erectie
3) Cred ca ar trebuie reevaluata starea dumneavoastra, mai ales ca mentionati o depresie. Mergeti la un psiholog cu experienta pentru evaluare psihologica
0
10-12-2021, ora 22:08
Bius
Nu este medic/terapeut
Bius
Bună seara, domnule doctor. Sufăr de hipertensiune din cauză că în anul 2018 am reușit din păcate să pun 20 de kg în circa doua luni, din aceasta cauză am hipertensiune. Chiar m-ar ajuta un psiholog cu această problemă? Nu e cam imposibil ca la 23 de ani să devin impotent? Nu poate fi doar ceva trecător până îmi va reveni la loc erectia ?
0
11-12-2021, ora 01:26
Bius
Nu este medic/terapeut
Bius
Domnule doctor. Tratamentul meu constă în Nebilept și Prestarium. Asta să fie cauza ?
0
12-12-2021, ora 17:42
Bius
Nu este medic/terapeut
Bius
Am reușit să am în sfârșit o erectie normală. Oare să fie ceva trecător?
0
12-12-2021, ora 18:28
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara

V-am scris recomandarile de baza intr-o astfel de situatie, mai mult, fara sa stiu detaliile situatiei, nu pot sa va ajut.
Incercati sa mergeti la urolog si sa reevaluati situatia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pierderea erecÈ›iei - cauze, remedii, tratament È™i sfaturi utile
  •