Coroana dentara

26-10-2018
Nonamex1
Nu este medic/terapeut
Nonamex1
Buna ziua!
Care este pretul practicat pentru un tratament complet cu coroana dentara?
Mentionez ca am facut un tratament de canal acum cativa ani si in urma unei radiografii se pare ca doar o radacina este facuta bine.
Deci care ar fi pretul pentru retratarea acelui canal, pivot, coroana metalo-ceramica si alte costuri ce tin de acestea?
Multumesc!
6 comentarii
0
26-10-2018, ora 20:48
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna seara, cel mai bine este sa veniți la noi in clinica la o consultație sa vedem și noi o radiografie și in urma acestui lucru va putem face un plan de tratament și furniza costurile tratamentului de canal precum și a coroanei. O seara buna!
0
26-10-2018, ora 21:16
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna seara,
Sunt multe cabinete care au preturile afisate pe internet. Puteti alege de acolo clinica la care doriti sa mergeti.
0
28-10-2018, ora 12:26
Dr. Remiș Constantin
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Remiș Constantin
Un retratament pe molar sigur costa mai mult decat un simplu tratament.
Preturile le gasiti si pe net.
0
05-11-2018, ora 22:47
Viorel Vio
Nu este medic/terapeut
Viorel Vio
Buna ziua! Am 37 de ani si am inceput o lucrare in partea de sus. In momentul de fata imi lipsesc 4 dinti, 2 masele pe o parte si o masea pe cealalta. Doctorul mi-a zis ca imi slefuieste 3 dinti si imi pune o punte dentara in partea din fata, adica dintii deocamdata. Si apoi imi pune si la masele. Adica pe bucati. As vrea sa stiu, cum e mai bine ? Asa pe bucati sau decat o singura punte care acopera tot ? Va multumesc!
0
06-11-2018, ora 11:10
Dr. Remiș Constantin
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Remiș Constantin
Cel mai bine e cate o coroana separata pentru fiecare dinte in parte, unde nu aveti dinti (radacini) sa puneti impl.dentare.
0
18-11-2021, ora 15:57
Mariaaa87
Nu este medic/terapeut
Mariaaa87
Bună ziua am o întrebare am coroane dentare pedinti din fata 4 și pe partea stanga sus nu mai am nici o măsea decat caninul as putea sa îmi pună o coroana de la dinți din fata pe toată partea stanga
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: