Cortizon marit

15-02-2007
AndreeaM
Nu este medic/terapeut
AndreeaM
Am refacut de curand niste analize in care imi iesise cortizonul marit (4-5 ori valoarea normala - asa mi-a zis doctorul). La primele analize s-a presupus ca ar fi defect aparatul pentru ca erau prea mari - dar le-am refacut la alta policlinica si au iesit la fel (dupa vreo 2 luni). Mi s-a zis doar ca e ciudat si ca ar trebui sa intrerup anticonceptionalele o perioada sa vedem ce se intampla, dar asta va dura inca 2-3 - 5 luni. Daca e semn al unei infectii? Nu cred ca poate fi pus pe seama stresului pentru ca nu prea e cazul. Ce ar putea fi? Sa ma ingrijorez?
3 comentarii
0
17-02-2007, ora 00:00
nefrix
Identitate neconfirmată
nefrix
cu ce ocazie ti-ai facut dozarea cortizonului?
0
19-02-2007, ora 00:00
AndreeaM
Nu este medic/terapeut
AndreeaM
Am facut analize pentru a vedea daca am probleme de glanda pentru ca m-am ingrasat si am vrut sa verific daca este ceva hormonal.D-na doctor de la policlinica unde am facut analizele mi-a dat trimitere pentru aceste analize.Initial dansa mi-a zis ca nu ma suspecteaza dar sa fim siguri si prima oara a iesit marit si a doua oara la fel.
0
19-02-2007, ora 00:00
nefrix
Identitate neconfirmată
nefrix
ar trebui sa vezi un medic endocrinolog
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.