Cred ca m-am indragostit, dar ea nu ma vrea...

79 comentarii 1 2 3
0
10-03-2016, ora 04:33
Laurentiu2016
Nu este medic/terapeut
Laurentiu2016
Va multumesc pentru raspunsuri, va pierdeti din timpul dumneavoastra ca sa-mi raspundeti.Mi-am pierdut orice rabdare cu fata asta, unii isi pierd rabdarea mai repede, altii mai tarziu, eu si mai tarziu.Mi se pare umilitor pentru mine sa ajunga sa-mi multumeasca ca sunt prieten cu ea, este tampita rau, imi spune ca sunt "hot", cateodata ramane fixa uitandu-se la mine si zambeste, apoi ma vrea ca prieten.Ma simt, acum, ca atunci cand am deschis acest topic, m-am intors inapoi, nu am avansat cu nimic.O sa o ignor, o sa socializez cu toate persoanele ei mai apropiate, numai cu ea nu.Pentru ce mi-a facut, asta merita din partea mea nu am nevoie sa fiu jucaria sexuala a cuiva, chiar daca acea persoana este fata(sa fiu sincer, o constatare tardiva din partea mea) si baietii nu pot "rezista" tentatiilor.Va multumesc!
0
10-03-2016, ora 07:33
Psiholog Nedelcu Tatiana -Marilena
Psihologie, Constanta
Psiholog Nedelcu Tatiana -Marilena
Poate ca s-a referit la faptul ca esti'hot de inimi'ca i-ai furat inima...faptul ca ti s-a deschis si ti-a marturisit ca o faci sa zambeasca si este fericita înseamnă totusi o evolutie..parerea mea ca ii este doar teama...lasa lucrurile sa vina de la sine, lasa poarta sufletului deschisa in fata ei ptr.ca merita din plin cel putin pentru prietenie..si poti sa i spui ca poti face si mai fericita daca accepta...posibil sa fie ea indragostita de tine dar e teama de esec...Sant doar sugestii decizia iti apartine...
0
10-03-2016, ora 08:26
Laurentiu2016
Nu este medic/terapeut
Laurentiu2016
Stiu, imi place sa ascult sugestii, sa iau sfaturi.Nu stiu ce sa mai cred despre ea, nu am mai intalnit o asemenea persoana care sa ma consume atat, am avut multa rabdare, imi este foarte greu sa mai am incredere in ea, vreau sa imi revin si eu este o fire foarte complicata :(
0
10-03-2016, ora 09:24
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Este exact pe invers doamna Nedelcu, nu stiu de ce sunteti asa naiva sau poate faceti pe naiva ! Ea este cea care i-a 'furat' inima, sentimentele lui si il tine in confuzie in mod deliberat !
Practic ii place sa se simta iubita de tine si de asta iti tot trimite mici semnale zilnice ca sa se asigure ca nu ai uitat-o ! :)

Asta este ceea ce se cheama o ispita, adica o inducere a unei idei false, care duce la actiuni evident gresite apoi sau invers, incurajarea unei actiuni gresite care sa creeze o idee gresita celui mai naiv, mai slab ! Daca ai muscat prima data nada iti ia ceva timp sa te eliberezi pe urma ! Sexul se plateste intotdeauna sa stii ! :)
0
10-03-2016, ora 10:17
Laurentiu2016
Nu este medic/terapeut
Laurentiu2016
Da, asa este cum spune Stevens.Am ajuns la concluzia ca este o egoista, o falsa perversa, cand nu are cu cine socializa, se baga pe langa tine, cand are, se schimba brusc.Are o mie de fete.
0
10-03-2016, ora 10:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca nu aveai relatii sexuale cu ea, nu mai sufereai atat pe plan emotional.

Vezi pe Youtube Sexul in afara casatoriei are un pret. Referirile la partea emotionala.
0
10-03-2016, ora 10:32
Psiholog Nedelcu Tatiana -Marilena
Psihologie, Constanta
Psiholog Nedelcu Tatiana -Marilena
Ma refeream doar la exprimarea cuvintelor, nu am declarat ca i-a "furat inima".D-le Stevens..va rog foarte mult sa nu-mi comentati raspunsurile atata timp cat eu nu o fac...nu pentru asta santem pe site...santeti liber sa-i scrieti sugestiile dv.dar nu le comentati pe ale celorlalti, sant niste reguli care trebuiesc respectate pe acest forum, va rog sa tineti cont de ele
0
10-03-2016, ora 10:50
Laurentiu2016
Nu este medic/terapeut
Laurentiu2016
Din ce am observat astazi la servici, dupa ce i-am spus ieri sa ma lase in pace, sa-mi reiau viata asa cum obisnuiam sa fiu inainte sa o cunosc, vad ca nici nu ma baga in seama, rade cu ceilalti, probabil un ras fortat.Nu am nevoie sa ma bage in seama o astfel de persoana, nici eu nu vreau sa am tangente cu ea, nu ma intereswaza prietenia ei falsa, sa ma arunce in "friend zone" asa cum banuiesc ca obisnuieste sa faca cu ex-ii.Mai degraba asa, decat sa ma mint, sa-mi arunc sare pe rana in fiecare zi.
0
10-03-2016, ora 15:13
Laurentiu2016
Nu este medic/terapeut
Laurentiu2016
Revin, cu inca ceva stupid.Astazi nu am vorbit absolut deloc cu ea, doar ne-am intersectat, s-a uitat la mine, eu la ea, nu ne-am salutat.De obicei lucra ceva mai departe de mine, dar ne vedeam de la distanta.Dupa ce nu am mai avut de munca la locul meu normal, m-am apropiat la alt punct de lucru, langa ea.Bineinteles, am facut tot posibilul sa vorbesc cu alte fete, o spaniola, sa vorbesc cu ea in spaniola, sa ne zambim, asta am facut si la cantina in pauza mare de masa.Acum si-a schimbat locul de munca, undeva unde nu ne vedem, iar in ultima pauza nu a mai venit in cantina asa cum obisnuia sa faca, cu toate ca putea sa vina, si-a ales alt interval sa nu ne vedem.Poate sa fie ceva la mijloc?Sa tina la mine si sa nu suporte ce ii fac?Sau ii provoc scarba si nu mai vrea sa ma vada?Un tip de asemenea mi-a povestit ca ar fi spus despre mine ca m-am rugat de ea sa faca sex cu mine, cu toate ca ea mi-a trimis mesaj in noapte sa ajung la ea acasa...ne comportam ca copiii mici Daca as sti ca tine la mine nu i-as mai face asa ceva, as vrea sa fiu cu ea, dar nu stiu ce este in mintea ei:joaca sau se fereste de o relatie chair daca simte ceva pentru mine :(
0
10-03-2016, ora 18:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate exista o gelozie fara neaparat sa te iubeasca ca pe un iubit.
0
10-03-2016, ora 20:40
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Multumesc ca m-ati facut domn doamna Nedelcu, ceea ce recunosc, nu prea am fost !
Va rog sa ma iertati dar a fost din prea multa grija pt oameni, in speta pt tanarul nostru compatriot aflat la grea incercare sentimentala ! :)

Laurentiule ii e ciuda mai, ea era cea care trebuia sa intoarca prima spatele sau sa spuna nu, sa detina controlul !
Daca te mai solicita la miez de noapte cere-i 10 Euro si du-te daca ai chef, dar nu te astepta la efuziuni sentimentale din partea ei pt ca ma indoiesc serios ca ar avea asa ceva de oferit ! Si vicerversa, poti sa-i ceri o intalnire si tu contra aceluiasi tarif iar daca vrei si experienta de girlfiend plateste in plus pt asta ! Daca ea e cea care cere sa fie imbratisata sa plateasca intai pt asta ! Fata asta nu cred ca are sentimente ci mai mult niste ambitii si mici jocuri de putere iar tarifele astea simbolice pot marca si regla cererile voastre reciproce ! :) Puteti pastra intr-o cutie banii primiti de la celalalt si la sfarsit veti face si o balanta contabila a relatiei voastre ! :))
0
14-03-2016, ora 18:25
Laurentiu2016
Nu este medic/terapeut
Laurentiu2016
Revin iar :) Astazi la servici am inceput iar sa vb cu aceasta fata, am invitat-o in pauza de masa la mine in masina, a acceptat apoi am stat de vorba.M-a intrebat ce am facut in weekend, i-am spus ca am onceput sa merg la sala, am facut cateva investitii in anumite produse pentru a ma ajuta la sala.M-a intrebat apoi de fete daca am vazut pe acolo, i-am spus ca nu ma mai intereseaza deocamdata, ma focusez pe sala, vreau sa am liniste pt moment, iar ea mi-a spus ca este bine.Vb apoi, a inceput sa imi arate un san, daxa vreau sa o ating, nu spune nimic...ma intreb oare, sa stau si sa astept, sa par neinteresat si sa vad ce iese?Fata de cum eram acum o sapt, 2 sapt mai m-am schimbat, am inceput sa accept ce s-a intamplat, am activitate, merg la sala si nu mai stau in camera.
0
16-03-2016, ora 21:54
Laurentiu2016
Nu este medic/terapeut
Laurentiu2016
Astazi, m-am oferit sa ajut aceasta fata, sa o transport cu masina mea la o clinica din alt oras deoarece are o problema cu geninchiul ei, o doare, din cauza faptului ca a obisnuit sa vina la servici, zilnic, pe bicicleta, indiferent de vreme timp de cateva luni.Ea nu m-a intrebat, doar mi-a spus despre asta ca are o programare, eu m-am oferit sa o ajut, nu a acceptat la inceput dar apoi a fost de acord, spunandu-mi ca poate aveam altceva de facut, nu trebuia sa fac asta.Daca nu o ajutam era nevoita sa schimbe un autobuz, sa ia un tren, pierdea cateva ore plus ca o durea si genunchiul, avea momente cand se vaita de durere.Am fost cu ea acolo i-am spus ca oricum si eu aveam anumite treburi de rezolvat, cu toate ca nu aveam.Am stat cu ea, apoi pe drum, la intoarcere mi-a spus ca o sa imi gasesc o fata care sa ma merite, apoi in dreptul anumitor pub-uri mi-a spus ca pot gasi fete dragute, dar i-am spus ca pentru moment vreau o pauza.Cat am stat cu ea in masina, devenea emotionala, incepuse sa planga sa ii curga cateva lacrimi cand vedea cate o persoana pe bicicleta si spunea ca ea nu mai poate merge cu bicicleta.Am ajuns cu ea in fata casei, mi-a multumit, a incercat sa imi plateasca, i-am refuzat banii spunand ca ma enerveaza in felul asta.Mi-a spus apoi ca probabil ma simt ciudat sa vin in fata casei ei, referire la faptul cand obisnuiam sa vin pentru altceva.Nu stiu, am imbratisat-o, am mai mangaiat-o pe frunte, pe parul ei, nu ma refuza.Nu stiu oare ce sa mai fac, simt ca ceva ar fi, dar nu mai am rabdare.Cu excursia in Chile mi-a spus ca o sa renunte in caz ca va obtine un contract la servici, un contract permanent.Am intrebat-o despre familia ei mi-a spus despre tatal ei ca este serios, tatal ei fiind separat de mama ei si celelate 2 surori.Am impresia ca ea este asa, pare o fata ratacita, ii place sa fie mai rebela, dar in adancul sufletului ei simt ca este o fire buna, care nu a avut indrumarea necesara pentru a lupta mai mult in viata, pentru a avea o alta gandire.Sper sa nu ma insel, doar privesc in adancul sufletului ei si sper ca acea parte sa o faca sa revina pe calea cea buna, poate sa isi exprime sentimentele fata de mine, sentimente daca le are...
0
30-03-2016, ora 11:54
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Cred ca ai destul de multa dreptate Laurentiu cand spui “simt ca am fost doar ca o prada pentru ea, un trofeu, a experimentat ceva”…nu neaparat cu un roman, ci cu un barbat atractiv si poate mai copilaros (cum spui ca esti).

E destul de evident ca aveti nevoi diferite: ea e orientata spre placere (iarba, autosatisfacere, aventura, harjoneli), tu mai degraba spre o relatie afectiva stabila, pe care ea nu si-o doreste. Ar putea avea o relatie si cu un vreun alt barbat?
E de fapt ce-ti doresti cu adevarat de la o partenera de viata?
Crezi ca sunteti compatibili pentru o relatie pe termen lung, dupa ce aburii indragostirii se vor risipi?

Cum crezi ca ar reactiona daca i-ai spune ca tii prea mult la ea ca sa poti sa ramai alaturi de ea doar ca un simplu prieten?

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
0
01-04-2016, ora 23:07
Laurentiu2016
Nu este medic/terapeut
Laurentiu2016
Va multumesc domnul doctor Rares, multumesc tuturor romanilor care m-au ajutat in aceasta situatie dificila prin care trec, probabil am pus tara pe "jar"...din ce pot sa va spun aceasta fata nu cred ca va fi in stare sa aiba vreo relatie serioasa, casnicie de durata cu cineva deoarece asa cum este mama ei, asa este si ea.Provine dintr-o familie depravata, mama ei fiind parasita de sotul ei, acest om fiind cel mai serios din familie.In clipa de fata ea locuieste impreuna cu mama ei si cu sora ei, cealalta fiind maritata.Saptamana aceasta incepand de luni nu am mai vorbit cu ea, deoarece nu mi-a raspuns pe Facebook la 2 mesaje, am vazut ca mi le-a citit dar nu mi-a raspuns ignorandu-ma total.A doua zi am procedat la fel, ignorand-o total, am simtit cum fierbe ca nu o bag in seama asa cum obisnuiam sa fac, a inceput de altfel sa manance in masina surorii ei, de felul ei manca in cantina societatii dar deoarece eu raman acolo si mananc cu ceilalti colegi, ea incearca sa ma ocoleasca.Astazi s-a bagat in seama cu mine fara sa ma bag in seama cu ea, mi-a explicat de mesajele pe Facebook, etc.povestea cu "Scufita Rosie"...am ajuns acasa, i-am scris ca nu am suferit niciodata dupa o fata asa cum am suferit dupa ea, nu am plans dupa parintii m ei ca nu sunt langa mine, despre munca grea pe care am avut-o cand am ajuns in Anglia, am lucrat in constructii pentro 6 saptamani.I-am spus ca era mai bine sa nu o cunosc, am fost mult mai fericit, ca fiind prieten cu ea este ca si cum imi pun sare pe rana.I-am spus de asemenea ca am incercat sa fiu dragut cu ea, in ciuda faptului ca a avut un prieten mexican care o trata ca pe o carpa.Mi-a spus ca inainte sa fie cu mine a fost cu cineva care nu o iubea, in ciuda faptului ca ea facea orice sa fie cu el...apoi am urmat eu.Apoi si-a cerut scuze, chipurile ca nu a vrut sa ma raneasca...in cele din urma i-am spus ca ma simt aiurea sa nu vorbesc cu ea si am invitat-o la piscina duminica, iar ea mi-a adus aminte ca fiind prieteni este ca si cum imi pun sare pe rana.Mi-a spus apoi in modul cel mai vulgar ca nu o sa o mai faca cu mine, mi-am facut nervi si i-am spus ca ii doresc toate cele bune, sa renunte la rahaturile ei, marijuana ei, sa se mute din casa mamei sale, sa faca tot posibilul sa obtina un contract permanent la munca asa cum eu am si in cele din urma sa gaseasca un prieten care sa o vrea pentru ceea ce poate deveni, nu pentru ceea ce vrea el.I-am multumit apoi pentru o asemea experienta cu o "tarfa" iar ea mi-a raspuns ironic "ha ha".In clipa de fata nu mai simt nimic fata de ea, imi este scarba de ea, personal doresc sa ii fie scarba fata de mine decat mila.Scarba nu as sti cum ar putea sa ii fie fata de mine, in fine...de astazi inainte o sa o tratez ca pe un rahat inexistent.Va multumesc!
0
02-04-2016, ora 08:14
Laurentiu2016
Nu este medic/terapeut
Laurentiu2016
Inca ceva, acum chiar nu o sa mai vorbeasca cu mine, eu de altfel simt doar scarba pentru ea, imi vine sa vomit cand o vad:i-am spus ca data viitoare ar fi bine sa aiba o igiena mai buna acolo jos, poate asa va avea mai multi prieteni.Decat catelus, mai bine asa...totul are o limita pentru mine, pot sa fiu cel mai bun baiat din lume cu o fata, dar cand vad ca sunt luat de prost si cealalta nu da doi bani, totul se schimba.Oare cum este posibil ca zodiile noastre :eu-berbec, ea-leu sa fie compatibile asa cum scrie in horoscop pentru mine?Asa sunt eu, ma trezesc cam greu din prostie...
0
10-02-2018, ora 01:38
alina.13
Nu este medic/terapeut
alina.13
Desi zodiacul spune ca sunteti compatibili si va potriviti, nu e intotdeauna asa... Chiar daca doi oameni sunt compatibili, probabil nu au aceleasi planuri pentru viata la acel moment. Gandesc diferit, au avut parte de experiente diferite care i-au schimbat/marcat in vreun fel. Cu toate ca zodiacul ne spune ce zodii sunt compatibile sau nu, se spune si ca opusii se atrag. De aceea, horoscopul nu are dreptate intotdeauna.
Desi, daca vrei sa aflii mai multe despre cele doua zodii o poti face aici: --------*
Particularitatile zodiei tale sunt cruciale cand vine vorba de a profita de oportunitati, de a ajunge si de a te mentine intr-o stare de echilibru interior, dar si cu situatiile curente. Te ghideaza, sa aspiri spre obtinerea satisfactiei si a succesului. Uneori, horoscopul te poate ajuta in luarea deciziilor importante si te poate incuraja sa te imbunatatesti in mai multe forme, sau sa te avertizeze pentru vremurile dificile care urmeaza.
Mult succes pe mai departe si fii puternic!

(*modificat de admin)
0
11-03-2018, ora 14:42
scrisulcaterapie
Nu este medic/terapeut
scrisulcaterapie
britanicii beau mult. incearca cu alte nationalitati
0
10-03-2019, ora 19:14
mihaimisi
Nu este medic/terapeut
mihaimisi
Bună ziua am si eu o problema în urma cu un an mam inprietenit cu o fata pe fb ea în acel moment era într-o relație cu altcineva nu prea am tinut asa legatura dar la un momendat în urma cu aproximativ 4 luni am început sa vorbim pe mesinger încă era cu celalalt dar erau deja spre sfârșitul relație pentru ca celalalt se purta urat cu ea și o jignea foarte rau cu tot felul de cuvinte urate în acest tot timp eu am fost alături de ea prin telefon și am ajutat-o cât am putut și eu cu vorbe frumoase și asta mia spus-o și ea ca am fost mereu alaturi de ea si ca iam intins umarul pe care a putut sa planga si sa se descarce de greutatea sufletului intrun final sa incheat relatia cu celalalt aml rămas libera si am inceput sa vorbim foarte mult la telefon intrun moment i-am spus daca am putea sa ne întâlnim în acel moment ea mia spus ca inca nu ie momentul ca sa ne întâlnim pentru ca nu prea are incredere în relațiile de la distanta dupa tot ce sa întâmplat și în relația anterioara tot la distanta dar ea ma cunoaste de baiat serios cu bun simt și liniștit cum mia și spus în mai multe randuri mia spus ca trebuie sa am răbdare cu ea din fericire răbdare am foarte foarte mult deja mia intrat la suflet și cred ca mam și îndrăgostit un pic de ea, ea stie acesta lucru dar mia spus ca încă nu este pregătită de o noua relație nou mia spus sa lasam lucrurile de la sine ce mati sfatui cum ar trebui sa procedez mati putea ajuta
Adaugă un comentariu / răspuns
79 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul