crescatura in zona axilara

18-07-2013
mihaela rotaru
Nu este medic/terapeut
mihaela rotaru
Buna ziua! Am 17 ani si am observat azi ca mi-a aparut in zona axilara dreapta un fel de crescatura cat un bob de fasole. Nu prezinta dureri constante doar in momentul in care intind piciorul drept. Sunt foarte ingrijorata si v-as fi recunoscatoare daca mi-ati da un raspuns rapid. Va multumesc!
3 comentarii
0
18-07-2013, ora 22:01
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Nu sunt sigura ca mesajul tau a fost scris corect...zona axilara se refera la subrat...te doare acolo cand intinzi piciorul?hmmm...cred ca te referi la altceva, probabil zona inghinala
0
22-07-2013, ora 16:54
mihaela rotaru
Nu este medic/terapeut
mihaela rotaru
de fapt ai dreptate! este zona inghinala si ma doare si piciorul de abia pot sa-l misc! daca stii ceva te rog sa ma ajuti!
0
22-07-2013, ora 18:44
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Poate fi vorba despre:
- un folicul pilos infectat, care apare des la persoanele care se epileaza inghinal...intr-o saptamana aplicand fucidin de 2-3 ori pe zi, trece, dar exista riscul sa reapara si atunci se impune o vizita la medicul chirurg
- un lipom
- un ganglion
- hernie inghinala
Se impune o vizita la dermatolog/ ginecolog care, tinand cont de zona in care este situat, marimea si consistenta lui, va pune un diagnostic cert..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •