Cresterea in inaltime
Buna, am 17 ani- peste o luna 18, sunt fata iar inaltimea mea este de 1, 66 aproape 167. Nu am practicat nici un sport, asi incepe acum in cazul in care ma va ajuta la cresterea in inaltime.Asi mai putea creste ? m-ar ajuta un sport ?
1 comentarii
Buna seara!
In mod normal, cresterea in inaltime se opreste la 13-15 ani in cazul fetelor, odata cu dezvoltarea caracterelor sexuale secundare la pubertate.
Daca s-au inchis cartilajele de crestere ale oaselor, nici un sport nu va ajuta sa mai cresteti in inaltime.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
In mod normal, cresterea in inaltime se opreste la 13-15 ani in cazul fetelor, odata cu dezvoltarea caracterelor sexuale secundare la pubertate.
Daca s-au inchis cartilajele de crestere ale oaselor, nici un sport nu va ajuta sa mai cresteti in inaltime.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4Stimularea glandei de crestere
- 20Mai cresc sau nu?
- 47Crestere in Inaltime
- 17Ma ajuta inotul sa cresc?
- 4probleme cu inaltimea?
- 2Cresterea in inaltime
- 6am 16 ani.. pot sa mai cresc in inaltime?
- 10cresetere in inaltime
- 1inaltime mare.. cum o opresc?
- 3crestere la 21 de ani posibila?
- 6probleme de crestere :(
- 1fata mea creste prea repede in inatime
- 1intrebare: mai pot creste la 27 ani?
- 1crestere in inaltime dar am exostoza
- 2160 cm inaltime la 16 ani
- 1Voi mai creste in inaltime?!
- 1Cum sa cresc 15 cm
- 2Cresterea in inaltime
- 1Problema Inaltime, am 18 ani
- 1Am aproape 17 ani si am 166 cm.
Mai multe informații despre: cresterea in inaltime
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: