Cresterea in inaltime
Buna, am 17 ani- peste o luna 18, sunt fata iar inaltimea mea este de 1, 66 aproape 167. Nu am practicat nici un sport, asi incepe acum in cazul in care ma va ajuta la cresterea in inaltime.Asi mai putea creste ? m-ar ajuta un sport ?
1 comentarii
Buna seara!
In mod normal, cresterea in inaltime se opreste la 13-15 ani in cazul fetelor, odata cu dezvoltarea caracterelor sexuale secundare la pubertate.
Daca s-au inchis cartilajele de crestere ale oaselor, nici un sport nu va ajuta sa mai cresteti in inaltime.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
In mod normal, cresterea in inaltime se opreste la 13-15 ani in cazul fetelor, odata cu dezvoltarea caracterelor sexuale secundare la pubertate.
Daca s-au inchis cartilajele de crestere ale oaselor, nici un sport nu va ajuta sa mai cresteti in inaltime.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 30cresterea in inaltime
- 4Stimularea glandei de crestere
- 5Vreau sa mai cresc, am doar 173 cm...
- 6cresterea in inaltime
- 5tratament pentru crestere
- 39Lipsa calciului duce la o crestere rapida in inaltime?
- 10cresetere in inaltime
- 3Nu creste in inaltime asociat cu lipsa menstruatiei
- 5sunt complexat, pentru ca de mic sunt inalt
- 3Cresterea copilului meu
- 1Inaltime...
- 1Cum sa ating mai repede intaltimea maxima?
- 0Pot sa ma înalt?
- 0Crestere in inaltime
- 0Vreau sa cresc in inaltime, ce pot face?
- 2Cresterea in inaltime
Mai multe informații despre: cresterea in inaltime
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: