cresterea in inaltime - cum?

07-08-2008
blonda_yo
Nu este medic/terapeut
blonda_yo
Am 19 ani, 1.60m si m-ar interesa daca mai exista vreo posibilitate de a mai creste in inaltime.Mai este posibil la aceasta varsta?exista medicamente, suplimente sau exercitii care ma pot ajuta?
7 comentarii
0
07-08-2008, ora 00:00
jexjex
Nu este medic/terapeut
jexjex
sa practici volei sau baschet. e o solutie si da rezultate.
0
15-10-2008, ora 00:00
voceminde
Nu este medic/terapeut
voceminde
Am 18 ani abia impliniti si 1, 65.Cat mai pot creste in inaltime???Vreau sa ajung la(1, 72m).Ce pot sa fac?
0
02-05-2009, ora 21:44
anaidila69
Nu este medic/terapeut
anaidila69
urcate pe un scaun
0
03-05-2009, ora 01:14
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Faptul ca inaltimea este o problema pentru tine, are legatura cu stima de sine. Ce inseamna acest lucru? Este normal la varsta ta sa te simti preocupata in primul rand de aspectul exterior si mai putin de dezvoltarea ta psihica. Modul cum aratam este intradevar important, dar mai important este cum suntem pe interior. Nu trebuie sa fi perfecta fizic pentru a fi fericita si pentru a avea succes in ceea ce faci. Concentreazat-te asupra dezvoltarii tale psihice si profesionale, si vei vedea ca vei fi apreciata indiferent de inaltimea pe care o ai.
0
24-05-2010, ora 00:22
robert2222
Nu este medic/terapeut
robert2222
am 14 ani si am doar 1.58 exista vreo cale sa cresti rapid?????????
0
11-11-2010, ora 14:54
badgirl1692
Nu este medic/terapeut
badgirl1692
buna...am 17 ani, peste 2 luni 18 si am 1, 62(cred)vreau foarte mult sa mai cresc cativa cm dar nu stiu cum...mi-ati putea da un sfat?parintii mei nu sunt foarte inalti in special tatal meu care este cu putin mai inalt ca mine...practic handbal din clasa a 5a dar nu de performanta..am jucat in echipa scolii..la generala iar apoi la liceu...vreau sa stiu cum pot sa mai cresc.sper sa ajung si la doctor personal dar pana atunci as vrea parerea d-voastra.as fi foarte bucuroasa daca mi-ati raspunde la acest mesaj sau daca exista cineva care ne poate lamuri pe toti cei care scriem aici...
0
10-08-2013, ora 02:46
D.Albert
Nu este medic/terapeut
D.Albert
Salut! Am 17 ani si am 1, 74 inaltime. Joc fotbal de la 14 ani (portar) si as vrea sa ajung macar la 1, 85. Daca m-ar putea ajuta cineva cu o solutie rapida si de efect macar pana la 1, 80 as ramane vesnic indatorat. Multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aportul de proteine ​​contribuie la creșterea în înălțime la fete
  • Un studiu oferă o explicație asupra caracterului sezonier al creșterii și greutății copiilor
  •