Crize de absenta

28-08-2016
Nick72
Nu este medic/terapeut
Nick72
Copilul meu are 11 ani si a fost diagnosticat cu, , crize de absenta". Totul a inceput acum un an de zile. Am crezut ca este ceva trecator dar dupa ce lucrurile s-au agravat (facea pana la 15 crize pe zi) ne-am hotarat sa apelam la un medic pediatru neurolog. Desi ne-am documentat inainte de vizita la medic, ne-a venit foarte greu sa credem ceea ce ni se intampla. Ni s-a recomandat tratamentul cu depakine (exista variante naturiste?). In cat timp isi face efectul Depakine? Se vindeca aceasta forma de epilepsie? Va rog, un sfat, o recomandare...
2 comentarii
0
06-09-2016, ora 17:27
Psiholog Camelia Stavarache
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Camelia Stavarache
Nu se vindeca cu tratament naturist, epilepsia necesita tratament neurologic. Vestea buna e, ca frecvent epilepsia infantila se vindeca pe la 18 ani.
0
12-09-2016, ora 12:21
Nick72
Nu este medic/terapeut
Nick72
In cazul in care nu se vindeca pe la 18 ani cum evolueaza sau la ce sa ne asteptam? Poate degenera in epilepsie cu convulsii si spasme? Va multumim mult pentru timpul acordat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: