CT la cap

23-07-2019
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Daca vreau sa fac un CT la cap din proprie initiativa, cu bani, îmi mai trebuie trimitere sau pot sa îl fac și fara trimitere?
6 comentarii
0
23-07-2019, ora 16:31
360
Nu este medic/terapeut
360
da
--------------*
succes :)

(*modificat de admin)
0
23-07-2019, ora 17:06
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Dar trebuie trimitere simplă pentru că este o investigație chiar dacă este cuplat trebuie să fie recomandată de el medic și radiografia simplă trebuie cu recomandare
0
23-07-2019, ora 17:07
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Mulțumesc!
0
25-07-2019, ora 19:58
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
din moment ce CT-ul este o investigatie cu iradiatii, trebuie bine gandita daca este necesara sau nu? eu nu mi-as face un CT fara o indicatie foarte solida. Daca vreti sa stiti ce aveti in cap, mai bine faceti un RMN, fara radiatii daunatoare.
0
25-07-2019, ora 22:53
Trolleru
Nu este medic/terapeut
Trolleru
Unii accepta fara trimitere altii nu, suna si intreaba la sanador, medinst si afla.
0
25-08-2019, ora 09:07
lati
Nu este medic/terapeut
lati
Buna ziua, baiatul meu de 9 ani si 10 luni in parc a alunecat de pe o bara si si a rupt mana.Am mers la medic in urgenta, i a facut rx - fractura 1/ 3 ulna medie cu angulatie si luxatie cot.Pt luxatie i au facut ceva procedura din ce am inteles, i au pus cotul la loc.Apoi l a ghipsat si am repetat rx.Au zis ca e ok si sa revenim in 29 august.Intrebarile mele ar fi 1. Ce inseamna angulatie? 2.se va recupera complet? Precizez ca e vorba de mana dreapta.3 avand ghipsul atat pe antebrat, cat si jumatate brat, nu se anchilozeaza? 4.cat de grav este ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul