cum pot sa o satisfac la maxim pe iubita mea?

27-03-2007
pabllo
Nu este medic/terapeut
pabllo
cum pot sa o satisfac la maxim pe iubita mea ca sincer vreau sa vad cum moare de placere vreau sa o fac sa se simta in al 9-lea cer!!! ajutati-ma sa stiu mai multe pozitii cum sa o pot satisface la maxim si mai multe orgasme!!!
6 comentarii
0
27-03-2007, ora 00:00
alinboy
Nu este medic/terapeut
alinboy
poi incearca la capitolul preludiu s-o satisfaci la maxim.Femeilor le place extrem de mult sa li se faca sex oral, multe considera asta cea mai rapida cale de a ajunge la orgasm.Poti incerca multe metode la acest capitol le poti gasi pe net (cunilingus).Iar la partea de sex e bine sa comunici f bine cu ea sa aveti o f buna comunicare sa stii ce-i place mai mult, cum sa fie atinsa, ce zona sa-i fie stimulata mai mult.Cea mai buna pozitie e cea a misionarului combinata cu cea pe la spate (capra), doar ca in acest caz e foarte probabil ca tu sa ajungi la orgasm.Ce e mai important e sa poti comunica cu iubita ta liber despre sex si sa afli ce-i place si atunci vei putea avea partide f reusite de sex!
0
16-04-2007, ora 00:00
symona
Nu este medic/terapeut
symona
fiecare femeie are punctele ei erogene, nu pe toate femeile le excita acelasi lucru. incearca de fiecare data cand faceti dragoste sa ii descoperi cat mai multe. sarut-o peste tot, fii atent cand geme, e un semnal ca mai vrea, ca ii place. unele zone erogene ar fi: ceafa, spatele(jos, la inceputul bazinului, unde sunt cele doua adancituri), interiorul coapselor, pelvisul, gatul bineinteles, insa NICIODATA URECHILE! nu stiu de ce barbatii sunt inclinati sa creada ca daca ii molfaie urechea la iubita, ea va fi superincantata.bineinteles, la barbati functioneaza, dar e ceva total opus.de cele mai multe ori o singura respiratie fierbinte bine plasata provoaca placere. si inca ceva foarte important: nu o musca. eventual fii bland daca vrei sa faci asta. imi pare foarte bine ca vad pe cineva care este atat de dornic sa o satisfaca pe iubita sa. felicitari!
0
21-06-2007, ora 00:00
htc
Nu este medic/terapeut
htc
Buna ziua, as vrea sa comentez si eu aici. Iubita mea a avut orgasm o singura data, cand am facut dragoste prima oara. Mi-a spus ca nu a mai avut pana atunci nici un orgasm, si comportamentul ei din acel moment m-a facut sa cred ca asa este (era foarte uimita de cum se simte). Problema este ca de-atunci nu s-a mai intamplat niciodata sa aiba orgasm, nu stiu de ce, nu imi dau seama ce am facut atunci, si nu fac acum. Suntem foarte deschisi in ceea ce priveste viata noastra sexuala, vorbim deschis despre pozitii, lucruri care ne plac, facem si sex oral. Dar reactia ei vis-a-vis de orgasm, este cat se poate de enigmatica, ptr mine. Imi spune "stai linistit, nu trebuie neaparat sa am orgasm". Dar vreau sa ii ofer placeri maxime, asa cum am facut o data. ne iubim foarte mult si vrem sa ne casatorim.
Nu ocoliti va rog comentariul :)
0
22-06-2007, ora 00:00
symona
Nu este medic/terapeut
symona
nu trebuie sa te simti frustrat pentru ca iubita ta nu are orgasm. nu esti neaparat tu de vina. unele femei nu au orgasm decat foarte greu si ea face parte din aceasta categorie, dar asta nu insemna ca nu se simte bine cand faceti dragoste. am citit undeva ca, cu cat urmaresti mai mult sa ai orgasm cand faci dragoste, cu atat mai mult nu il poti obtine. deci nu va mai ganditi la asta si va veni de la sine. referitor la intrebarea ta, ce sa faci sa o satisfaci ca prima data, asta numai tu poti sa-ti mai amintesti. dar daca spui ca vorbiti deschis despre lucruri care va plac atunci sigur ati ajuns la o etapa superioara in relatia voastra si stiti mai multe decat "prima oara" asa ca foloseste-te de ce afli din discutiile voastre. si daca tot nu e de ajuns citeste de exemplu revista pt barbati Men's Health si acolo o sa afli multe despre cum sa satisfaci o femeie; sau mai simplu, cauta pe net.
0
25-06-2007, ora 00:00
htc
Nu este medic/terapeut
htc
Multumesc foarte mult ptr comentariu, symona. Ideea este ca nu "ne preocupam" de acest lucru, pe mine ma macina. Ea imi spune mereu ca se simte minunat cu mine, ca nu s-a mai simtit cu nimeni asa, si as putea spune ca simt si eu asta, cand facem dragoste. Ma macina in schimb pe mine, ptr ca vreau sa se simta cat mai bine. La noi, la barbati, stii doar si tu ca nu este mare "inginerie". La voi, in schimb, a oferi placere este ceva complex, care implica in primul rand si sentimente.. altfel nu prea te intereseaza.
0
11-11-2017, ora 23:09
Pli
Nu este medic/terapeut
Pli
Buna seara, am si eu o problema, eu si iubita mea suntem de aproximativ 4 ani impreuna, nu o pot duce la orgasm in timpul actului sexual, chit ca dureaza 5 minute sau ca dureaza 2 ore...daca se incepe lucrul manual atunci ajunge in rest nu... pe acest fapt am aflat ca m-a inselat cu primul ei prieten care a dezvirginat-o, am incercat tot as putea spune, dar nu imi pot da seama de ce in timpul actului sexual intre organe genitale nu duce la rezultatul dorit. Am trecut peste faza ca m-a inselat si poate majoritatea ma considera prost sau mult prea naiv sa cred ca nu o va face iar...recunosc, eu simt ca a facut asta ca vroia sa vada cum e sa termine infipta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Orgasmul uscat
  • Tipuri de orgasme
  •