Cum pot sa rezolv problema?:( E deranjant si suparator:(

15-11-2017
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Am schizofrenie diagnosticul pus recent(insa nu mai am simptome de ea cu ajutorul tratamentului si tulburare obsesiv compulsiva mai demult pus si fobie sociala.Insa am o foarte mare problema.Nu ma pot concentra, memora si sa am atentie.Ce as putea lua pentru concentrare care sa nu interactioneze negativ cu medicatia mea..medicul mi-a recomandat Neuro Optimizer insa mi-e frica sa-l iau fiindca am auzit pe net ca ar interactiona cu medicatia si ar da simptome de epilepsie..e adevarat?Am auzit ca acest supliment are rezultate foarte bune insa mie mi-e cam frica sa il iau sa nu patesc ceva rau..Altceva ce as putea lua pentru concentrare, am luat lecitina insa nu m-a ajutat.Sunt disperat, as vrea si eu sa fac o scoala, sa invat pentru bac dar am probleme cu retinerea, concentrarea si memorararea, atentia.Ce as putea face?Se poate rezolva aceasta problema?Cei ce sufera de ce am eu, cum reusiti sa faceti fata in legatura cu concentrarea memorarea si atentia?Chiar nu exista pentru noi, cei cu schizofrenie sau cu boli psihice care in urma lor au probleme de concentrare O SOLUTIE?Nu exista o cale de REMEDIERE?
Ce sa mai fac?Ce sa iau?Credeti ca imi poate face rau Neuro Optimizer-ul daca il incerc?(mi-e cam frica)
O solutie si pentru mine?:( E crunt sa nu te poti concentra sau sa nu poti memora.:(Sau nu o sa fac niciodata nimic in legatura cu asta si o sa raman asa ceea ce mi-e frica rau?:(Cine ma poate ajuta cu un sfat sincer?Am 23 de ani si sunt baiat, daca conteaza asta
3 comentarii
0
15-11-2017, ora 13:59
Psiholog Pătraşcu Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pătraşcu Roxana
Cereti recomandari medicului psihiatru sau medicului generalist pentru orice alte tratamente care pot interfera cu schema de tratament pe care o luati. Recomadarea data de acestia este cea mai potrivita, asa nu o sa mai anxietati si pentru problema concentrarii. Fiti linistit, trebuie sa existe o solutie.

Sanatate si toate cele bune!
0
15-11-2017, ora 14:16
susana m.
Nu este medic/terapeut
susana m.
piracetam 400 mg 1 dimineata si 1 la pranz
0
15-11-2017, ora 14:18
susana m.
Nu este medic/terapeut
susana m.
merita asociat pulbere de OVAZ VERDE 1 - 2 lingurite dizolvate in apa la temperatura camerei
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul