Cura sinus

01-09-2018
Ciana
Nu este medic/terapeut
Ciana
Buna ziua... Va rog sa ma lamuriti. In urma cu 4 zile am avut o interventie asupra sinusului ce s a deschis in urma unei extractii. Am fost foarte umflata primele 2 zile, acum sunt putin... Dar inca mai am dureri... Cat timp e normal sa ma mai doara??? Am uitat sa specific ca mi a luat acea grasime din spatele pometilor( am uitat cum se numeste)... Si acolo ma doare cel mai tare... De clatit ma clatesc mereu dupa fiecare masa cu parodontax si ma dau cu Elugel, iau augumentin la 12 ore, nurofen la nevoie... Dar despre fumat ce spuneti??? Ar afecta asa rau o tigara 2??? Pana astazi nu am fumat deloc... O zi buna.
1 comentarii
0
01-09-2018, ora 16:20
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Fumatul este interzis in aceasta perioada din cel putin doua motive:
1. Fumul de tigara impiedica cicatrizarea si vindecarea plagii
2. Miscarea de succiune pe care o faceti cand trageti din tigara poate desprinde cheagul de sange care acopera plaga provocand sangerare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: fumatul dupa operatie