de 4-5 zile ma trezesc cu dureri de cap

04-06-2014
Daniela dany
Nu este medic/terapeut
Daniela dany
Buna seara.am 17 ani..si de 4-5 zile ma trezesc cu o durere de cap pe partea stanga aproape de crestet si simt ca ma apasa ceva si usturimi.ce poate fi?eu de o saptamana si ceva m-am tot stresat cu scoala si invat pana seara la 10 foarte mult.poate sa fie din cauza asta?
14 comentarii
0
04-06-2014, ora 19:32
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Durerile de cap pot avea multe cauze.
Nu te poti pronunta pana nu faci o consultatie si cateva investigatii.
De aceea consider ca ar fi bine sa va adresati unui neurolog.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
04-06-2014, ora 22:24
Daniela dany
Nu este medic/terapeut
Daniela dany
Stiu ca ar trebui sa fac mai multe investigatii dar deocamdata nu pot merge la medic deoarece mai am alte probleme de sanatate.
0
04-06-2014, ora 22:25
Daniela dany
Nu este medic/terapeut
Daniela dany
Eu am si aslo marit..ma poate doare si din cauza asta?ce parere aveti?sau ca sunt foarte stresata si invat foarte mult
0
19-06-2014, ora 11:01
ely.b
Nu este medic/terapeut
ely.b
Buna ziua,
Si eu ma confrunt cu dureri de cap.Recent am fost la medic ptr aceasta problema, sunt multe cauze, dar provizoriu mi-a prescris QUARELIN 1 capsula pe zi la nevoie deoarece eu am tensiunea mica.
Nu lua pana nu citesti prospectul pe internet.
Sanatate multa.
0
19-06-2014, ora 12:37
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Pentru Daniela Dany
Mai degraba va poate durea capul de la efort, de la stres si suprasolicitare. Incercati sa va odihniti suficient de bine, suficient de mult, sa aerisiti camera in care invatati si sa faceti plimbari zilnice in aer liber. Sa va alimentati corect, sa beti suficient de multe lichide.
Daca nu se regleaza situatia, atunci trebuie sa apelati la medic pentru consultatie.
Cu stima :
dr Petre Muresan
0
23-06-2014, ora 21:36
Daniela dany
Nu este medic/terapeut
Daniela dany
Am luat si eu naldorex..si nu m-a lasat si acum mi-a dat farmacista solpade si brufen..mi-a spus sa le combin.si sa iau de 2 ori pe zi..sper sa-mi treaca cu aceste pastile
0
23-06-2014, ora 21:38
Daniela dany
Nu este medic/terapeut
Daniela dany
Da asa este domnule doctor..sunt mai mereu stresata si v-am spus am invata foarte mult pana seara la 10-11.acum am luat vacanta sper sa-mi treaca
0
24-06-2014, ora 09:55
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Odihna corespunzatoare, miscarea in aer liber si o alimentatie corecta trebuie sa va ajute sa va reveniti.
Astept vesti despre dumneavoastra peste ceva timp in care ati aplicat toate acestea.
cu stima:
dr Petre Muresan
0
24-06-2014, ora 10:21
Daniela dany
Nu este medic/terapeut
Daniela dany
Asa am sa fac va multumesc foarte mult
0
24-06-2014, ora 10:40
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere si va stau la dispozitie in continuare,
in masura in care pot sa va ajut.
dr Petre Muresan
0
25-06-2014, ora 22:57
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
Stresul, anxietatea crescuta se pot manifesta si prin dureri de cap. Dupa ce faceti vizita la neurolog va sugerez sa mergeti la un psiholog, daca simtiti ca anxietatea este insuportabila. Psihologul va invata tehnici de relaxare si, ajungand la cauzele anxietatii, se poate ameliora considerabil, astfel incat sa nu va mai doara capul la alte examene de-a lungul vietii.

Mult succes si multa bafta!

psih. Ana Badita
0
27-06-2014, ora 10:29
Daniela dany
Nu este medic/terapeut
Daniela dany
Va multumesc doamna doctora.am sa merg si la neurolog dar deocamdata mai am alte probleme de sanatate pe care trebuie sa le rezolv cat mai curand.o sa tin cont si de sfatul dumneavoastra
0
27-06-2014, ora 10:31
Daniela dany
Nu este medic/terapeut
Daniela dany
Domnule doctor eu uneori am si tensiunea mica..9.6 sau 10.6 asistenta medicala mi-a spus ca trebuie sa o am 11.poate fi si cauza asta?
0
01-07-2014, ora 13:25
Daniela dany
Nu este medic/terapeut
Daniela dany
Buna ziua domnule doctor.am fost la medicul de familie sa-i cer dansei o tri8mitere sa-mi fac analize pentru ca tot ma doare capul.dansa mi-a spus ca poate am anemie si imi da trimitere saptamana viitoare sa-mi fac o hemoleucograma.pana atunci mi-a dat sa iau vitamine supradin.si sa fac ceai de musetel si in el sa pun inhalant d ela farmacie si sa stau sa inhalez acei aburi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Migrena postcoitală
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  •