Jena la buric. Ajutati-ma va rog!

27-02-2016
Bubico 10
Nu este medic/terapeut
Bubico 10
Buna ziua!Acum in Aprilie se face un an de cand ma jeneaza ceva la buric, ma doare, ma arde un pic, ma doare si in capu'pieptului si simt o mica usturime la buric in interior.Am fost la doctorul de familie si a zis ca am giardia si mi-a dat pastile si un sirop.A zis ca in caz ca nu am giardia nu strica sa imi fac o deparazitare luand acele pastile.Apoi am fost la un medic pediatru si la un chirug.Medicul pediatru a zis ca am giardia si Ascaris si mi-a dat pastile si a zis sa tin regim dar eu nu am prea tinut regimu.Am facut o ecografie si am nisip la rinichiu stang 3mm.Am avut de luat 10 zile pastile cu exceptia unora care le-am avut de luat numai 5 zile.De ce nu si-au facut pastilele efectul?Daca nu am giardia sau alti paraziti ce as putea sa am dupa parerea dumneavoastra?Pot sa am ulcer gastro-duodenal?Va rog sa imi spuneti!Va multumesc!
4 comentarii
0
01-03-2016, ora 18:52
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cati ani ai? analize de sange si scaun ai facut? dar o ecografie abdominala?
0
01-03-2016, ora 21:44
Bubico 10
Nu este medic/terapeut
Bubico 10
Buna seara!Amcum am 16 ani.Cand am fost la control aveam 15 ani.Am facut si analize de sange si examen coproparazitologic la care mi-a iesit ca am rare oua Ascaris si rare chisturi de Giardia!Am facut si o ecografie abdominala la care mi-a iesit ca am nisip la rinichiul stang 3mm!Ce credeti ca am?Daca nu am giardia sau alti paraziti ce as putea sa am dupa parerea dumneavoastra?Pot sa am ulcer gastro-duodenal?Va rog sa imi spuneti!Va multumesc!
0
02-03-2016, ora 19:10
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Esti baiat sau fata?
0
02-03-2016, ora 19:48
Bubico 10
Nu este medic/terapeut
Bubico 10
Baiat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul