de curand m-am speriat f tare de o tromboflebita deoarece fumez si iau anticonceptionale

16-06-2009
AlexaT
Nu este medic/terapeut
AlexaT
de curand m-am speriat f tare de o tromboflebita deoarece fumez si iau anticonceptionale.va rog sa-mi spuneti daca venele ingrosate si o hgb de 14.7 (limita superioara este 13.6) poate sugera o asemenea boala.sa mentionez si o hipertiroidie cu tratament specific: thyrozol, metoprolol, magnerot/Ca si sedatiph!va multumesc anticipat pt raspuns!
6 comentarii
0
17-06-2009, ora 16:08
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ori fumatul, ori contraceptia, amandoua nu se poate.Inca nu ai facut tromboflebita, dar nici nu mai ai mult.Fumatul nu face bine nici la hipertiroidie, poate ca macar il mai reduci, caci sa stii ca chiar daca intrerupi pilulele, fumand, riscul de accident cardio-vascular ramane acelasi.Deci daca poti suprima fumatul si consuma mai multe lichide.Numai bine!
0
18-06-2009, ora 16:32
miha71
Nu este medic/terapeut
miha71
imi raspunde si mie cineva? "sotul meu a avut tensiunea 20/14 foloseste printre altele si nebilet dar mai foloseste si alcool, ce reactii pot sa apara?"
0
21-06-2009, ora 10:43
munteanu_paulina@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
munteanu_paulina@yahoo.com
"Beneficiez"" de niste varice foarte urate, mai mult ruptura de vase.Am vazut un reportaj cu medic MAHOMAD ABU-BAKERsi m-ar interesa ce fel de operatii face, prin extirpare, , , , , , , nu ma pricep.Cel mai mult mi-as dori sa aflu cat COSTA interventia si multe altele.CUM pot oare lua legatura pentru a afla raspunsurile!!! MULTUMESC!!!
0
23-06-2009, ora 08:30
miha71
Nu este medic/terapeut
miha71
forum de rahat, nu-ti raspunde nimeni.
0
23-06-2009, ora 08:30
miha71
Nu este medic/terapeut
miha71
forum de rahat, nu-ti raspunde nimeni.
0
23-06-2009, ora 08:31
miha71
Nu este medic/terapeut
miha71
forum de rahat, nu-ti raspunde nimeni.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tromboflebita piciorului
  •