tromboflebita sau nu?

23-01-2015
mcaltu
Nu este medic/terapeut
mcaltu
Buna ziua.
totul a inceput acum 10 zile. M am trezit cu o durere de picior. In partea de jos a gambei, era usoaro. In doua zile a crescut durerea. Am fost la 2 cardiologi mi au facut doppler si ambi au zis ca circulatia este ok si probabil e o intindere. Dupa alte doua zile am observat ca mi se umfla glezna putin. Am mers la doctorul de familie care mi-a dat sa iau ultracod de 2 ori pe zi, arcoxia o data pe zi si seara un supozitor. Dupa ce am luat prima pastila de ultracod si arcoxia durerile au disparut. Dar de 3 zile mi se umfla piciorul cand umblu, de la glezna pana la genunchi, durere nu am, putin in spatele genunchiului cand umblu mult. Dar gamba e asa incordata ca simpt ca explodeaza.daca ma intind in pat se relaxeaza aproape la fel de repede ca cealalta. Peste noapte se desumfla si glezna aproape de normal. Simt un disconfort cand de la intins ma ridic in picioare, pt cateva secunde poate un minut apoi dispar si gamba incepe sa fie foarte incordata. Medicul de familie mi a facut trimitere la reumatologie, dar abia pe marti am reusit sa ma programez. Culoarea piciorului nu s-a schimbat in tot acest timp, febra nu am facut, la palpare ma durut doar la inceput si doar intr-o parte a gambei si intr-un loc pe mijlocul ei, undeva la baza gambei. Credeti ca ar putea fi tromboflebita sau altceva?
va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tromboflebita piciorului
  •