de la flixotide te poti imbalona?

05-01-2012
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
de aproximativ o luna nu am putut sa mananc si atunci cand mancam ma imbalonam.in urma cu trei zile am ramas fara medicamentul pentru astm FLIXOTIDE.in acest timp mi-a revenit pofta de mancare si nu m-am mai simtit imbalonata pana azi cand am administrat tratamentul..se poate ca de la el sa fiu imbalonata?:(
3 comentarii
0
05-01-2012, ora 14:58
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
imi raspunde si mie cineva?
0
05-01-2012, ora 15:25
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
In principiu, orice medicatie poate afecta si sistemul digestiv. Daca nu este contraindicat, cand termini de luat Flixodite vezi o zi, doua, daca se repeta starea de bine. In orice caz, daca simti ca are legatura, consulta un alergolog, un gastroenterolog sau medicul care iti prescrie Flixodite. Urmareste si daca are legatura si ceea ce mananci cu balonarea, poate e de la lactate, fructe, acidulate etc.
Sanatate!

PS. Nu se spune imbalonare, ci balonare.
0
05-01-2012, ora 20:24
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
scuzele mele pentru greseala gramaticala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.