Degete amortite

27-08-2008
boogyman
Nu este medic/terapeut
boogyman
Buna ziua,
de cateva zile am degetele mari de la picioare amortite, e aceeasi senzatie pe care o ai iarna cand iti ingheata picioarele. Am tot asteptat sa treaca sperand ca e ceva temporar insa nici o schimbare. Situatia e destul de neplacuta mai ales la mers. Multumesc celor ce-mi pot da un sfat.
3 comentarii
0
29-08-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Simptomele descrise de tine se numesc parestezii;Ar putea fi vorba despre o boala obstructiva arteriala periferica(factori de risc: fumatul, hipertensiunea arteriala, diabetul zaharat, obezitatea, hipercolesterolemia) sau polineuropatie( frecventa la pacienti cu diabet zaharat sau in cazul abuzului de alcool);Ar fi bine sa faci un consult de boli interne si un consult neurologic pentru stabilirea diagnosticului si a tratamentului; numai bine
0
13-09-2009, ora 12:42
achim liliana
Nu este medic/terapeut
achim liliana
Halo am rasfoit multe paginii sa vad daca mai are cineva aceste simptome In urma cu un an de zile a inceput ca degetul mare de la piciorul sting sa devina ff sensibil la frig mentionez insa ca nu beau nu fumez si cu o luna inainte toate analizele medicale au fost f bune intro seara cind degetul a inceput sa se invineteasca am mers la spital dar spre uimirea mea desi mau internat facindumi o multime de analize n-au gasit nimic Degetul e deatunci incoace tot mai rece si am tot timpul furnicaturii Pe deasupra simt cum incet incet nul mai simt plus ca incet se intinde spre celelante degete cine stie de ce dar asta e
0
07-07-2011, ora 13:06
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
buna ziua acelasi problema am si eu degetele mari de la picioare amortite de 2 sapt am aceasta problema, nu beau nu fumez, care ar fi cauza?rog un medic sa ne raspuna, multumesc din suflet!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: