delir si halucinatii dupa externare

22-07-2011
ank233
Nu este medic/terapeut
ank233
buna ziua.Tatal meu a fost internat la spitalul socola iasi pt 10 zile cu delirum tremens.L-au externat si au zis ca e bine sa isi continuie tratamentul acasa.de 2 saptamani de cand e acasa delireaza intr-una si are halucinatii cu toate ca continua tratamentul cu haloperidol si alte medicamente.in fiecare zi parca e tot mai rau.nu stim ce sa facem.vede oameni si animale imaginare si daca nu e supravegheat pleaca din curte.oare sunt prea multe pic de haloperidol(20 pe zi)dupa sfatul farmacistului.Dr.nu i-a spus cate sa ia.nici nu stiu unde sa apelez.orice sugestie sau implicare e f binevenita!va multumesc mult!
2 comentarii
0
22-07-2011, ora 23:01
miruna68
Nu este medic/terapeut
miruna68
Poate sa fie de la tratament. Il poti ajuta foarte rapid cu un anumit remediu homeopat.
0
22-07-2011, ora 23:04
ank233
Nu este medic/terapeut
ank233
multumesc pt raspuns!cum e acest remediu homeopat?ce trebuie sa fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele comune ar putea cauza confuzie mentală temporară
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.