demodex

11-11-2009
24h
Nu este medic/terapeut
24h
De 5 ani prietena mea se confrunta cu acest parazit numit demodex, a incercat foarte multe tratamente insa nimic nu a dat rezultate.

Cunosteti pe cineva care a fost vindecat?????

M-ar interesa sa stiu mai multe despre acest virus si daca cunoasteti clinici bune in ro sau in strainate.

Multumesc mult
4 comentarii
0
11-11-2009, ora 19:54
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
e ciudat. ce simptome are? teoretic... demodex nu dă simptome decât foarte rar. puteţi da mai multe detalii să văd ce informaţii pot să vă caut?
0
11-11-2009, ora 20:31
24h
Nu este medic/terapeut
24h
demodexu i sa descoperit la analize, pe fata are ca un fel de acnee dar e mult mai rau decat o acnee, bubite pline cu ceva alb, nici nu stiu cum sa va explic, dar cu toate tratamentele nu iau trecut deloc sistemu ei imunitar e la pamant.A luat atat de multe antibiotice incat acum nici nu-si mai fac efectu.
0
13-01-2010, ora 21:22
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Am dat peste un antiparazitar extra: Helmi non. Acesta este si extrem de bazic, creand conditii neprielnice dezvoltarii parazitilor, microorganismelor. Mareste imunitatea.
Ia 4 tablete dimineata inainte de masa. Eu asa am luat, am imunitate buna - nu ma laud.
Ia si MagAnghinar care fortifica ficatul, si care la randul sau, e bazic.
Nu mai lua antibiotice.
Ia si Branca ursului (tinc. sau capsule) - -este un vasodilatator bland dar f. activ, care faciliteaza patrunderea sangelui purtator de remedii peste tot, si in vasele microscopice pe care nu le-a mai vizitat demult.
Aceasta Branca (Heracleum sphondylium) favorizeaza eliminarea toxinelor din piele, care nu au reusit sa fie excretate (pielea, organ de excretie).
Am avut si eu vezicule dubioase, timp de 13 ani, si mi-au trecut intr-o saptamana cu Branca ursului.
Sanate si incredere.
0
29-03-2019, ora 14:40
irina2019
Nu este medic/terapeut
irina2019
Buna ziua!
Si eu am avut Demodex, intr-o luna am scapat de el. Am luat tratament cu Soolantra (crema) si Kerium (tot crema), dar cred ca foarte mult a contat apa kangen pe care o folosesc, inclusiv, incepand cu aceasta problema, pe fata. Daca doriti detalii, contactati-ma pe mail irina_petecel@yahoo.com
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.