Depresie anxietate help | Forumul Medical ROmedic

Depresie anxietate help

18-07-2021
Cristina257
Nu este medic/terapeut
Cristina257
Buna! Acum 3 ani am fost diagnosticata cu depresie și anxietate, din cauza ca nu mancam nu aveam pofta de mâncare, in rest nici o problema ma simteam fericita, aveam energie nici un gând depresiv trist, am luat și tratament medicamentos L am schimbat de câteva ori, acum iau doar mirzaten seara o jumătate, de câteva luni la fel nu mănânc pur și simplu nu pot îmi vine sa vomit, am avut pentru prima data și atac de panica care prima data nu prea înțelegeam ce mi sa întâmplat, apoi a urmat al doilea al treilea, și am înțeles ca starea sa agravat, am slăbit așa rău încât nu am putere de nimic, am și ametelei, uneori simt o presiune foarte mare in cap, tremur, am gânduri negative non stop și pe zi ce trece e mai rău mai rău, nu mai știu ce sa fac, sufăr in fiecare zi, as vrea sa nu mai tremur ai sa mănânc și sa scap de atacurile de panica
2 comentarii
1
18-07-2021, ora 22:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie vorbit cu medicul psihiatru sa va schimbe tratamentul pana il gasiti pe cel cu care va simtiti bine. Uneori antidepresivul nu isi mai face efectul si trebuie schimbat.
1
25-07-2021, ora 16:26
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Te duci la medic si spui tot, nu ai trat potrivit, deci se va rezolva repede. De ce nu ai spus medicului ce ne spui noua ? Sau daca medicu ala nu e ok, du-te la altul si vezi ce zice.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul