Despre el..

18-10-2015
Dom
Nu este medic/terapeut
Dom
Am întâlnit de ceva timp un băiat pentru care am fost prima fata din viata lui, sexual vorbind, si se vede ca tine mult la mine.. Tocmai de asta m-a si ales.. Problema e următoarea: el a intrat in eractie dar nu poate ejacua.. Oare de ce? Spune ca nu s eu de vina, ca parca i ar fi frica si nu si poate controla emotiile.. Vrea dar nu ajunge.. Pe mine m-a făcut fericita..ce ma sfatuiti sa fac? Tin si eu la el..si-l vreau fericit!! Multumesc
3 comentarii
0
18-10-2015, ora 16:23
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
La inceputul vietii sexuale lucrurile acestea se intampla. Probabil ca are nevoie de putin timp sa se obisnuiasca, sa prinda experienta. Incearca sa-l ajuti sa se relaxeze, spune-i canu-i nimic, incearca sa vezi ce il relaxeaza si ce il poate ajuta. Daca totusi situatia continua incearca sa-l convingi sa mearga la sexolog si sa rezolve situatia, tocmai ca lucrurile sa nu se agraveze.
Rabdare si intelegere.

Valentin Pescaru
psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
18-10-2015, ora 17:22
Dom
Nu este medic/terapeut
Dom
Va multumesc!
0
28-10-2015, ora 14:50
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
mai e important si sa-i transmiti clar mesajul ca pe tine te face fericita. Ce forma de contraceptie folositi? ia vreun medicament pentru depresie? de cate ori a existat aceasta problema?

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul