Desprinderea gingiei de pe dinti !!

28-01-2012
vrajitoru
Nu este medic/terapeut
vrajitoru
Buna ziua.. Cu ceva timp in urma gingiile mele au inceput sa sangereze...M-am dus la un medic stomatolog si mi-a recomandat Paradontax. L-am folosit o lunga perioada de timp si nici un rezultat.. Mai nou de vr-o luna gingia mea a inceput sa 'se manance'..Cel mai grav fiind primi 3 dinti din faza /jos care gingia numai este lipita de dinte :(..un raspuns va rog frumos
1 comentarii
0
29-01-2012, ora 22:13
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
In prima instanta detartraj in cabinet si instructiuni de igiena dentara corecta pt acasa.
Apoi diagnostic parodontal, si, daca e cazul, tratament in consecinta.

Posibil sa aveti o parodontopatie nediagnosticata si, daca nu faceti nimic, veti ajunge sa va pierdeti dintii.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cariile dentare
  • Eroziunea dinților
  • Urgentele dentare - primul ajutor
  • Periuța de dinți manuală
  • Albirea dinților acasă
  • Obiceiuri care afectează dantura
  • Dinții antimicrobieni printați 3D
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.