Diagnostic Tulburare depresiva recurenta, episod actual sever fara simptome psihotice

14-11-2018
alex901
Nu este medic/terapeut
alex901
Salutare! Țin un tratament de aproximativ 11 luni în urma unei depresii. Am văzut că pe rețetă scrie la DIAGNOSTIC: F33/321(sau i in loc de 1) nu inteleg exact. Am căutat pe internet și după interpretarea mea diagnosticul pus este "F33.2 - Tulburare depresiva recurenta, episod actual sever fara simptome psihotice". Poate să mă lămurească și pe mine cineva în legătura cu acest diagnostic. Mai exact F33/321 ce diagnostic reprezintă?

Mulțumesc anticipat!
3 comentarii
0
15-11-2018, ora 17:02
alex901
Nu este medic/terapeut
alex901
Imi poate spune si mie despre ce diagnostic este vorba? Chiar nimeni nu stie?
0
19-11-2018, ora 15:19
epona
Nu este medic/terapeut
epona
Daca vrei mai multe detalii, iti pot trimite DSM V si un tratat de psihiatrie in format electronic. Pentru asta ar trebui sa ma contactezi in privat.
0
19-11-2018, ora 20:44
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Psihologie, Bucuresti, sector 1
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
mi-ati scris, v-am raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: depresia recurenta

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: