Dinte lovit

28-08-2019
Lali Cristina
Nu este medic/terapeut
Lali Cristina
Buna seara. De aproximativ două săptămâni, m-am lovit tare la incisivul stâng. O saptamana m-a durut zona, neputând mânca cu acest dinte. Nu mi-a curs sânge, nu mi s-a fisurat si nici nu mi s-a inflamat gingia. Însă, după aproximativ două saptamani, am observat ca mi s-a schimbat culoarea. S-a transformat într-un gri deschis...menționaz ca in prezent am o durere ușoară. Va rog sa ma ghidati înspre un tratament benefic pentru acest traumatism. Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
29-08-2019, ora 08:52
Dr. Remiș Constantin
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Remiș Constantin
Buna ziua
Neaparat sa mergeti la un medic, in mod normal daca isi schimba culoarea asta e un semn ca nu e tocmai ok totul: cel mai probabil au loc schimbari in nerv.
Mergeti la medic cu o radiografie, pentru a vedea daca nu e fracturata radacina si starea nervului dintelui.

Remis Constantin
0
29-08-2019, ora 10:04
Lali Cristina
Nu este medic/terapeut
Lali Cristina
Multumesc frumos pentru raspuns! Asa voi face. La revedere!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul