dintii din fata parca mi s-au distantat

26-02-2008
rodicalid
Nu este medic/terapeut
rodicalid
de vreo 3 ani observ ca dintii din fata se distanteaza-putin dar sigur, acum am o "strunga" nu mare dar ma deranjeaza...dentistul nu-mi recomanda o "alipire"a dintilor, ce se poate face?Am 39 de ani.Multumesc!
2 comentarii
0
26-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
o sa va para ciudata intrebarea mea !
Dar Va rog sa.mi raspundeti... Aveti probleme cu respiratia nazala?
Respirati mai mult cu gura deschisa, sforaiti noaptea?
Problema este ca in unele cazuri...pozitia maxilarului influenteaza si pozitia dintilor.!
0
26-02-2008, ora 00:00
rodicalid
Nu este medic/terapeut
rodicalid
Nu, nu sforai si dorm cu gura inchisa.Dentistul mi-a zis ca fac miscare gresita cu limba cand inghit, ca apas pe dinti in loc de cerul gurii si ca trebuie sa ma dezobisnuiesc...nu reusesc si ma surprind intr-adevar facand aceasta.Vreau un sfat.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Estetica dentară
  • Dinți albi perfecți
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.