disfunctii erectile | Forumul Medical ROmedic

disfunctii erectile

02-07-2008
68cris
Nu este medic/terapeut
68cris
salut, am 42 de ani si de ceva timp am probleme cu erectia si ejaculare precoce practic la mine actul sexual dureaza cam 2 minute ce as putea lua de la farmacie pentru un contact sexual normal ? va rog ajutati_ma.
2 comentarii
0
17-07-2008, ora 00:00
Dr.Soare
Nu este medic/terapeut
Dr.Soare
Cauzele disfunctiei dumneavoastra pot fi multiple.
Incepand de la o infectie si pana la o disfunctie hormonala.
Daca este o infectie fara manifestari ( subcronica) problema dv se va agrava daca luati stimulente sexuale fara sa cunoasteti adevarata cauza a problemelor dv.
Consider ca se impune un consult medical.
Daca doriti sa ma contactati o puteti face dupa data de 05-08 la tel :0722525672
0
13-04-2011, ora 14:07
bercuaaa
Nu este medic/terapeut
bercuaaa
Salut, am 20 de ani si ma confrunt disfunctie erectila..nici nu stiu sincer de la ce e ce-am observat e ca unii zic ca de la masturbare altii de la filme pentru adulti se mai spune si ca in fiecare zii trebuie sa ai erectii chiar daca nu exista contact sexual si ca dimineata ar fii normal ca un barbat sa se trezeasca cu penisul in erectie ceea ce la mine nu prea se intampla..mentionez ca am erectii dar slabe nu cum le aveam inainte..nu sunt fumator nu consum si nici n-am consumat droguri sau chestii care am inteles ca sunt daunatoare dar aveam o foarte mare apetit sexual si de aceea ma masturbam uitandu-ma la filme pentru adulti in fiecare zi..de ceva vreme nu mai am aceasta dorinta iar erectiile sunt slabe sa fie oare de la chestiile acestea?ce pot face in cazul acesta?Multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: