doctor bun pentru sindromul cushing?

15-12-2008
patrascu claudia
Nu este medic/terapeut
patrascu claudia
Fratele meu are acest sindrom si m-ar interesa daca mai este cineva cu aceeasi problema sau daca stie cineva un doctor endocrinolog foarte bun, in tara! As vrea tare mult sa ma ajutati daca se poate deoarece timpul nostru este foarte pretios si nu stiu cu cine sa mai vorbesc. Daca stie cineva ceva va rog foarte mult sa ma contactati pe forum -
Multumesc si multa sanatate!
5 comentarii
0
10-01-2009, ora 10:07
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Eu am fost de curand la Timisoara si iti recomand pe d-na Prof.Dr.Ioana Zosin.Daca o sa cauti pe google dupa numele ei vei vedea cat de buna este din realizarile de pana acum.
Numai bine
0
10-01-2009, ora 11:26
patrascu claudia
Nu este medic/terapeut
patrascu claudia
Buna arena!
Iti multumesc pentru sfat si o sa ma interesez despre dna Dr. Ioana Zosin. Intre timp s-au complicat putin lucrurile, deoarece fratele meu, in urma operatiei din aug 2008, pt sindromul cushing, a facut metastaza la ficat, iar noi acum am facut un dosar pt a pleca cu el, cat mai urgent posibil, in strainatate.

O zi buna !.si multa sanatate
0
10-01-2009, ora 13:56
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
imi pare nespus de rau pt fratele dvs si sa-i dea D-zeu sanatate si putere sa treaca peste toatae si dvs la fel ca sa puteti ramane langa el.
Numai bine!
0
17-01-2009, ora 20:32
lazarescuandrea
Nu este medic/terapeut
lazarescuandrea
Buna, Am citit mai devreme despe dna Dr Zosin. As avea mare nevoie de adresa ei de email, si / sau numarul ei de telefon.

Multumesc mult anticipat.

Poti sa imi trimiti pe adresa de email: -
0
07-12-2009, ora 23:10
Florina19martie
Nu este medic/terapeut
Florina19martie
Buna. Am 24 de ani, necasatorita si am fost diagnosticata cu o boala congenitala denumita sindrom adrenogenital in forma criptica(nivel crescut de 17 hidroxilaza si nivel scazut de progesteron) care se manifesta cu tulburari menstruale(cicluri neregulate), ovare polichistice, acnee, pilozitate(forma usoara). Am inteles ca este o boala genetica si am fost trecuta pe tratament cu dexametazona comprimate de 0.5 mg(1 cmp seara), clomifen, duphaston si Seren.
As dori sa stiu daca mai exista cineva cu aceasta boala, ce tratament s-a prescris si cum se manifesta dexametazona?Trebuie sa tin regim?
Am urmat si un tratament de 1 an cu anticonceptionale.Ciclul s-a reglat dupa tratament (cel putin pana acum).
Adaugă un comentariu / răspuns

Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Sindromul Cushing

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.