Dostinex !!!!!!!
Buna ziua !! Am 24 de ani. Am avut un chist ovarian de 8 cm si mi s a recomandat Cerazzette am luat tratamentul 3 luni dupa care am fost din nou la control si acum mi s a spus ca nu mai am chis, dar mi s a recomandat sa fac analiza prolactinei si tsh.. Prolactina este 59.0ng/ml, iar tsh 2.07 uUl/ml. Acum doamna doctor mi a recomandat dostinex o capsula in fiecare sapt. Mentionez ca menstruatia este regulata si nu am nici o nastere. Am dubii in privinta dostinexuului.. Ma poate sfatui cineva daca sa l iau sau nu?
1 comentarii
Ai avut chist ovarian de 8 cm, ai facut tratament cu anticonceptionale 3 luni, ai facut ecografie pelvina sau transvaginala si ti-a iesit pe ecografie ca ti-a disparut chistul in 3 luni ?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1tratament pt chist ovarian
- 6chist ovarian, dureri foarte mari la ciclu, menstruatie abundenta
- 5chist ovar stang..URGENT
- 10hirsutism???
- 4chist ovarian
- 5Chist ovarian!!!
- 6Menstruatie putina... E posibil sa fie din cauza anticonceptionalelor?
- 2chist ovarian
- 4Am nevoie de un sfat urgent diane -35
- 7nedumerire... ce am de facut in continuare?
- 3Chist ovarian
- 1Chist pe ovar si intarziere a menstruatiei
- 8Adenocarcinom ovarian mucinos
- 3probleme cu chisturile si sarcina.
- 3Sarcina si chisturile.. Imi doresc bebe
- 0Pseudomixon peritoneal
- 0CA 125 foarte mare
- 0Chist ovar/ocar micropolichistic/ca125
- 2Chisturi ovariene
Mai multe informații despre: Chistul ovarian prolactina
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: