Dupa extragerea dentara

01-06-2015
ElenaSt 97
Nu este medic/terapeut
ElenaSt 97
Cu 5 zile in urma mi sa extras o masea permanenta din partea stinga jos a 2. Cu 2 zile mai tirziu am vazut ca acolo in gaura este ceva alb si eu am extras, fiindca aveam dureri insuportabile si credeam ca de la ea. A 2 zi am plecat la consultatie i mi sa spus ca nu trebuie sa ating locul. Insa durerea inca nu dispare si stau pe pastile. Sunt dureri intepatoare parca si in ureche ajunge. Cit de greu va trece si oare am facut rau ca am atins locul ?
2 comentarii
0
02-06-2015, ora 15:45
Dr. Sandita Dan
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Sandita Dan
Buna ziua,

Continuati medicatia prescrisa de medic si durerile o sa cedeze in timp. Este foarte important sa respectati indicatiile post extractionale date si in special sa lasati locul sa se vindece. O parte din complicatiile de acum sunt datorate 'extractiei' facuta de dnv acasa.
0
02-06-2015, ora 17:01
ElenaSt 97
Nu este medic/terapeut
ElenaSt 97
Multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •